پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸

اجرای ۵۰ عنوان برنامه فرهنگی در هفته وحدت در خراسان‌جنوبی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی از اجرای ۵۰ عنوان برنامه در هفته وحدت در استان خبر داد و عنوان کرد: مراسم محوری آغاز هفته وحدت 18 آبان‌ماه در مسجد النبی بیرجند با حضور نماینده ولی فقیه بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.
اجرای ۵۰ عنوان برنامه فرهنگی در هفته وحدت در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام احمد رضایی صبح امروز در نشست خبری، اظهار داشت: یکی از پیام‌های مهم اسلام پیام وحدت است و وحدت مسلمین سد محکمی برای جلوگیری از نفوذ دشمنان به بدنه اسلام خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه اگر مسلمانان به وحدت مطلوب نرسند به خسران جبران‌ناپذیر دچار خواهند شد، بیان داشت: برای ایجاد وحدت بین مسلمانان باید هم دشمن‌شناسی داشت و هم افراطی‌های داخلی و بدخواهان خارجی را مدیریت کرد تا توان مقابله با آن‌ها ایجاد شود‌.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی مهم‌ترین هدف دشمنان را ایجاد تفرقه بین مسلمانان دانست و تبیین کرد: در طول تاریخ هر وقت مسلمانان ضربه خوردند به خاطر نفوذ دشمن و ایجاد تفرقه بوده است.
رضایی متذکر شد: برنامه‌های خود را نباید به هفته وحدت محدود کرد و اگر وحدت مسلمانان کامل بود شاهد این همه قتل و غارت نمی‌بودیم و همه دنیا در چارچوب دین اسلام فعالیت می‌کردند.
وی از اجرای ۵۰ عنوان برنامه در هفته وحدت در استان خبر داد و عنوان کرد: مراسم محوری آغاز هفته وحدت 18 آبان‌ماه در مسجد النبی بیرجند با حضور نماینده ولی فقیه بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی اجرای برنامه‌های مشترک در مسجد جامع اهل سنت درمیان و مسجد جامع روستای فندخت زیرکوه را از دیگر برنامه‌های هفته وحدت ذکر کرد و افزود: همچنین پنج محفل انس با قرآن در شهرستان‌های نهبندان، درمیان، زیرکوه، سربیشه و بیرجند برگزار می‌شود.
رضایی دیدار با خانواده شهدای اهل سنت، برگزاری نشست مشترک علمای شیعه و سنی با حضور ۴۰۰ نفر از علمای فرقه‌های مختلف در روز دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه، برگزاری محفل شب شعر نبوی در روستای بهمن‌آباد زیرکوه، نشست مشترک خواهران حوزوی تشیع و تسنن، برگزاری جشن میلاد پیامبر (ص) در روستای اهل سنت درمیان را از اهم برنامه‌های هفته وحدت ذکر کرد.
وی برگزاری جشن محوری میلاد پیامبر(ص) در شوسف نهبندان، جشن محوری میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع) در درمیان و مسجد امام حسین (ع) بیرجند، جشن میلاد پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) در مسجد امام صادق(ع)، برگزاری شب شعر نبوی در روستای هندوالان، گفتمان‌های وحدت و نشست علمای شیعه و سنی را از دیگر برنامه‌های هفته وحدت عنوان کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۲۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هفته وحدت , اهل سنت