شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

فضای مجازی را می‌توان مدیریت کرد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دشمن امروز با هر شیطنت و امکاناتی به گونه‌های مختلف در فضای مجازی و اجتماع وارد می‌شود و مسئولان می‌توانند فضای مجازی را مدیریت کنند.
فضای مجازی را می‌توان مدیریت کرد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی روز شنبه در دیدار مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) و مربیان حلقه‌های صالحین بسیج خراسان جنوبی افزود: با توجه به اینکه سرنوشت فضای مجازی امروز در دست بیگانه است، هدایتگران باید با روحیه جهادی عمل کنند.
وی گفت: امروز در این دنیا، غربی‌ها در کفرشان هم نفاق دارند و این بسیار خطرناک است؛ فضای مجازی جایی را سالم نگذاشته است که البته از آن می‌توان خوب استفاده کرد به شرط آنکه مسئولان بخواهند.
وی ادامه داد: نعمتی که همه نعمت‌های ناشناخته و ناشماره به شرط او ارزش پیدا می‌کنند و سرآمد تمامی نعمت‌ها است، هدایت نام دارد و مهمترین موضوع برای هر موجودی از جمله انسان این است که هدایتش حفظ شود و در راه ضلالت گام ننهد. 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه هر موجودی یک مبدا و یک مقصد دارد تصریح کرد: طلاب امروز باید مانند نجات غریق عمل کنند که در امر هدایت بشری ارزش بالایی است و امیدوارم مطابق با این ارزش‌ها همه کسانی که مسئولیت هدایت را برعهده دارند اول خود را درک و بعد عمر خود را صرف این امر مهم کنند.
وی گفت: برخی کارها معمولی است و گاهی کار، جهادی است و به هر میزان که قدر خود و این مکتب و این موقعیتی که خدا به شما داده است را بدانید، به همان میزان نیز بسیجی و جهادی عمل خواهید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه امروز اهمیت هدایت مانند کمک در سیل و آتش است اظهار داشت: همانگونه که سیل یا آتش به ساعت نگاه نمی‌کند جامعه اسلامی هم درگیر مسایلی از سمت بیگانگان شده است که طلاب باید به صورت اورژانسی به آن برسند.
وی افزود: مسلما این مکتب به دست شما بارور خواهد شد همانگونه که عاشورا به وسیله امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بارور شد.
وی گفت: وقتی حضرت علی (ع) برای هدایت بشری به کشور یمن مسافرت کرد پیامبر اسلام گفت "اگر یک نفر از سوی تو هدایت شود ارزش آن مهمتر از آفتابی است که بر کائنات می‌تابد."
امام جمعه بیرجند بیان کرد: طبق آیات و روایات دنیا در آخرالزمان در جاهلیت به سر می‌برد امروز هم انسان همواره به دنبال مسایل دنیایی، پول و ملک زیاد است هرچند زحمت برای رفاه خانواده نوعی جهاد است اما آیا این همه دغدغه نیاز است.
وی افزود: طلاب امروز باید به عنوان پیامبرانی کوچک به هدایت بشر بپردازند و به همان میزانی که نفوذ دشمن و فرهنگ بیگانگان به جامعه بخصوص جامعه مسلمان آسیب زده است طلاب باید با قاطعیت بیشتر وارد عمل شوند.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی هم در این دیدار اظهار داشت: بسیج طلاب در آخرین روزهای عمر بابرکت امام خمینی (ره) در سال ۶۸ به دستور ایشان شکل گرفت و پس از آن هم رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه جامعه طلاب و روحانیت بوده است.
حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی افزود: یکی از زیبایی‌های حوزه علمیه این است که صد درصد طلاب، بسیجی و همواره جلودار اقشار مختلف در همه حوزه‌ها هستند.
وی گفت: بسیج طلاب مانند بسیج مستضعفان و اقشار ساماندهی نیروهای بسیجی را به بهترین نحو ممکن و جهادی انجام می‌دهد که به برکت انقلاب اسلامی امروز پس از ۴۰ سال روحیه مقاومت و ایستادگی رو به افزایش است.
وی همچنین از خدمات حجت الاسلام علی خوش رفتار قدردانی و حجت الاسلام مجتبی مرادی را به سمت رئیس سازمان بسیج طلاب خراسان جنوبی منصوب کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فضای مجازی , سپاه