يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۳
امام جمعه بیرجند:

قوای سه گانه باید پاسخگوی بی‌قانونی‌ها باشند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: قوای سه گانه باید پاسخگوی بی قانونی‌ها باشند و جلوی تخلفات و بی قانونی‌ها را بگیرند.
قوای سه گانه باید پاسخگوی بی‌قانونی‌ها باشند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مسئولان دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و رؤسای حوزه علمیه بیرجند گام دوم انقلاب را به معنای برطرف کردن موانع دانست و اظهار داشت: بسیاری از موانع از طرف دولت مردان است و اگر می‌خواهیم در گام دوم انقلاب قدم بگذاریم باید زمینه‌ها طوری فراهم شود تا افراد مانع نباشند.

قانون و نظام تکوین بر اصل عدالت استوار است
وی با بیان اینکه برای ایجاد دولت سرزنده و مجلسی بیدار و هوشیار باید زیرساخت‌ها فراهم شود و موانع را برطرف کنیم افزود: انقلاب ما هیچ عیبی ندارد بلکه انتخاب ما مشکل دارد برای همه روشن است تحقق هر امری به دو اصل وجود مقتضی و عدم مانع متکی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: عدالت اصلی است که قانون و نظام تکوین بر آن استوار است و نظام تشریح نیز بر آن تکیه دارد. کشور ایران هیچ چیزی کم ندارد اما مانع داخلی وجود دارد که باید برطرف شوند.

در گام دوم انقلاب نیاز به حرکتی در چهار چوب علم و قانون داریم
آیت‌الله عبادی افزود: امروز در گام دوم انقلاب نیاز به حرکتی در چهار چوب علم و قانون داریم تا بتوانیم دولت اسلامی که کارش رشد مردم است را به وجود آوریم. هنگامی که عدالت ایجاد شود و در کنار آن ارشاد انجام شود دولت اسلامی خواهیم داشت.
وی بیان کرد: اسلام یعنی ایجاد شرایط رشد برای انسان در تمامی موضوعات است و کشورهای دنیا از دور انقلاب ما را می‌بینند و توجه زیادی به آن دارند اما متاسفانه ما نسبت به انقلاب خود بی توجه هستیم.

انقلاب اسلامی اختیارات را از سلطه گران گرفته و به دست مردم رسانده است
امام جمعه بیرجند شرایط ایران را با تمام دنیا متفاوت دانست و گفت: این امر به برکت انقلاب و رشد علمی و تکنیک در ایران است. کشور ما در کنار مکتب اهل بیت و استقلال به همه چیز رسیده اما گاهی به آن بی توجهی می‌شود و انقلاب اسلامی اختیارات را از سلطه گران به دست مردم رسانده اما متاسفانه مردم خود مانع کارشان هستند.
وی عنوان کرد: وظیفه ما در اداره جامعه باید طوری باشد که کارآمدترین انتخاب‌ها را داشته باشیم و شرایط به گونه‌ای فراهم شود که مردم احساس مسئولیت کنند و بدون شناخت گام برندارند.

مطالبه‌گری باید در جامعه افزایش پیدا کند
وی تصریح کرد: آرمان و انقلاب ما اسلام ما است و مطالبه‌گری باید در جامعه افزایش پیدا کند و نباید به مسائل حاشیه‌ای بپردازیم و از مسائل اصلی غافل شویم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: قوای سه گانه باید پاسخگوی بی قانونی‌ها باشند و جلوی تخلفات و بی قانونی‌ها را بگیرند.

انقلاب نیاز به پویایی دارد
رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان جنوبی نیز در این دیدارشاه بیت بیانیه گام دوم انقلاب را تمدن سازی اسلامی دانست و اظهار داشت: انقلاب نیاز به پویایی دارد و انقلاب ایستایی ندارد.
حجت‌الاسلام جعفری افزود: بیانیه گام دوم انقلاب نگاه ویژه‌ای به نسل جوان دارد چون توجه به نسل جوان برای تزریق پویایی نیروی جوان به انقلاب است.
وی با بیان اینکه دانشگاه میدان خوبی برای کارورزی و رشد طلبه‌های جوان است که می‌تواند از این ظرفیت برای تبلیغ، هدایتگری و برگزاری نشست‌های مختلف در سطح دانشگاه‌ها استفاده کنند اظهار داشت: کارگروهی از خواهران نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان تشکیل شده و راهکارهای عملی را در راستای بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه‌ها ارائه دادند.
جعفری افزود: باید در دانشگاه و حوزه به بیانیه گام دوم انقلاب توجه شود که چه تکالیفی در این بیانیه برای ما تعیین شده و ما باید چه کاری انجام دهیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۶۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , حوزه علمیه , بیانیه گام دوم انقلاب