يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵

دوره تخصصی آموزشی سواد رسانه‌ای در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مسئول مرکز فضای مجازی بسیج استان خراسان جنوبی از برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه‌ای تخصصی ۲۳ آبان در بیرجند خبر داد و گفت: با توجه به هجوم همه جانبه رسانه‌های معاند در بستر شبکه‌های اجتماعی باید فرهنگ استفاده از رسانه‌های نوین در بین مردم فراگیر شود.
دوره تخصصی آموزشی سواد رسانه‌ای در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سجاد رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شرایط کنونی دنیا رسانه و فضای مجازی یک ابزار برای پیشبرد اهداف عملیات روانی و تاثیرگذاری مستقیم بر افکار عمومی است.
وی با بیان اینکه سواد رسانه لازمه مقابله با جنگ رسانه‌ای است گفت: دوره‌های سواد رسانه با هدف افزایش آگاهی عمومی و فعالان فضای مجازی استان برگزار می‌شود. 
رئیس سازمان بسیج فضای مجازی خراسان جنوبی با اشاره به رویکرد این سازمان در سال جاری مبنی بر آموزش و افزایش سطح سواد رسانه‌ای اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی و خانواده‌های آنها عنوان کرد: سال گذشته دوره مقدماتی سواد رسانه‌ای با حضور بیش از 100 نفر از علاقه‌مندان به این عرصه برگزار شد و در این دوره آموزشی نیز منتخبین دوره مقدماتی و فعالان این عرصه حضور می‌یابند.
رضایی افزود: این دوره آموزشی چهارمین دوره آموزشی سطح یک سواد رسانه‌ای است که در سال جاری در استان برگزار شده و 3 دوره قبل به صورت مجازی اجرا شده و این دوره به صورت حضوری با حضور اساتید کشوری سواد رسانه‌ای اجرا خواهد شد.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان خراسان جنوبی تصریح کرد: افرادی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند به عنوان مربی سواد رسانه‌ای در سطح مرکز استان  و شهرستان‌ها به ارائه مباحث سواد رسانه‌ای به صورت عمومی خواهند پرداخت.  
وی ادامه داد: 23 و 24 آبان ماه دکتر نوروزی و دکتر شاه آبادی از اساتید کشوری سازمان فضای مجازی بسیج مستضعفین در این دوره به ارائه سرفصل‌های تخصصی خواهند پرداخت و در پایان دوره گواهینامه معتبر به شرکت کنندگان اعطا می‌شود.
رضایی تاکید کرد: با توجه به هجوم همه جانبه رسانه‌های معاند در بستر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی باید فرهنگ استفاده از رسانه‌های نوین در بین عموم مردم و خانواده‌ها فراگیر شود و این نیاز به برنامه‌ریزی برای اجرای نهضت سواد رسانه‌ای در استان دارد که باید همه ادارات و نهادهای فرهنگی برای اجرای این نهضت مشارکت فعال داشته باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , فضای مجازی