يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۲

خراسان‌جنوبی میزبان نمایشگاه سراسری صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی از برگزاری چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در استان خبر داد.
خراسان‌جنوبی میزبان نمایشگاه سراسری صنایع دستی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسن رمضانی با اشاره به برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی در استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: این نمایشگاه 11 تا 15 آذر با شرکت 31 استان در بیرجند برگزار می‌شود.
وی بیان داشت: با توجه به ظرفیت بالای شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی بیرجند 255 غرفه آماده واگذاری به فعالان صنایع است و نمایشگاه سراسری صنایع دستی در محل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی خراسان‌جنوبی در بیرجند برپا می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در مجموع 150 غرفه برای برپایی این نمایشگاه پیش‌بینی شده است، بیان داشت: در 80 غرفه صنایع دستی خراسان‌جنوبی به نمایش گذاشته می‌شود.
رمضانی ادامه داد: همچنین 60 غرفه برای استان‌های دیگر در نظر گرفته شده است که سهم هر استان دو غرفه است و سعی می‌شود رایگان در اختیار صنعتگران قرار گیرد.
وی عنوان کرد: از خراسان‌جنوبی رشته‌های بومی و مزیت‌دار از جمله نساجی سنتی، تراش سنگ و بافته‌های داری به نمایش گذاشته می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی دومین نشست بسته‌بندی صنایع دستی را از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: رونمایی از نشان فرهنگی و ملی صنایع دستی نیز در این نمایشگاه پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۷۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , صنایع دستی