شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
شهردار بیرجند:

۶میلیارد تومان اعتبار برای پارکینگ حکیم‌نزاری بیرجند تامین شد

شهردار بیرجند گفت: شش میلیارد تومان برای احداث پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری تامین اعتبار شده و امید است با ظرفیت قریب به ۲۰۰ خودرو طی یک سال آینده به بهره برداری برسد.
۶میلیارد تومان اعتبار برای پارکینگ حکیم‌نزاری بیرجند تامین شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدعلی جاوید پیش از ظهر شنبه در شورای شهر بیرجند با اشاره به تشکیل کمیته حمل و نقل و ترافیک بیرجند بیان کرد: بر اساس این کمیته تخصیص اعتبارها با اولویت بندی پلیس انجام‌ می شود.
وی با بیان اینکه روشنایی معابر بر عهده شهرداری نبوده و اداره برق باید پیگیری کند، افزود: با توجه به گلایه های مردمی نسبت به وضعیت روشنایی شهر می طلبد شرکت برق نسبت به روشنایی معابر و میادین اقدام کند.
جاوید با اشاره به سرعتکاه های شهر بیان کرد: اصلاح و تخریب سرعتکاه ها در دستور کار بوده که اصلاح هر سرعتکاه قریب به ۱۶ میلیون تومان هزینه دارد.
شهردار بیرجند با بیان اینکه احداث پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری آماده کلنگ زنی است، افزود: برای احداث این پروژه قریب به شش میلیارد تومان تامین اعتبار شده و امید است با ظرفیت قریب به ۲۰۰ خودرو طی یک سال آینده به بهره برداری برسد. 
وی با اشاره به طرح جامع ترافیک شهر بیان کرد: امید است این طرح تا پایان دی ماه به دست شهرداری برسد.
جاوید از ساماندهی خیابان جمهوری بیرجند خبر داد و گفت: در حال حاضر باند کند رو در دو طرف خیابان وجود دارد که خواستاریم پلیس توقف برای یک طرف را ممنوع اعلام کند.
وی با اشاره به احداث میدان اجتماعات ابوذر بیرجند بیان کرد: در بیرجند به عنوان مرکز خراسان جنوبی هیچ میدانی نداریم چراکه همه فلکه بوده و کاربرد ترافیکی دارد.
جاوید با بیان اینکه در ایجاد میدان اجتماعات ابوذر به دنبال اجرای کاری لوکس نیستیم بلکه کاری ضروری را انجام می دهیم، گفت: با توجه به اهمیت مسائل گردشگری شهر قرار است باغ هنر و مفاخر در این میدان احداث شود. 
وی با بیان اینکه امید است تا پایان سال فاز اول احداث این میدان اجرایی شود، گفت: اولین بازخورد احداث این میدان در کاهش مباحث ترافیکی خواهد بود.
جاوید اظهار کرد: امید است کل ۱۱ هکتار میدان ابوذر تا پایان سال ۱۴۰۰ تامین اعتبار شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیرجند , شهرداری