چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
مدیرکل امورمجلس ونهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:

کتابخوانی باید به فرهنگ تبدیل شود/ فعالیت 77کتابخانه در خراسان‌جنوبی

مدیرکل امورمجلس ونهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از فعالیت 77کتابخانه در خراسان‌جنوبی خبرداد و تاکیدکرد: کتابخوانی باید به فرهنگ تبدیل شود.
کتابخوانی باید به فرهنگ تبدیل شود/ فعالیت 77کتابخانه در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم، قربانعلی مدیرکل امورمجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صبح امروز درمراسم بزرگداشت هفته کتاب،کتابخوانی وکتابدار بیان کرد:باتوجه به دغدغه‌های پیش رو در سراسرکشور، موضوع کتاب وکتابخانه باید از درجه اهمیت بالایی برخوردارباشد ونباید این اهمیت به یک روز ویک هفته خاتمه شود؛ چراکه اگر اینطورباشد برای ما دستاوردی نخواهدداشت وروزگاری پر از فقر وسختی پیش رو خواهیم‌داشت.

وی اهمیت کتاب و تبدیل آن به فرهنگ که سلسله‌ای مشترک از ارزش هاست را مهم دانست و همگی موظفیم برای این ارزش‌ها تلاش کنیم.

قربانعلی افزود :امروزه ما نیازمند تعاون هستیم یعنی همانطور که به فکر مطالعه ،تقویت آن و نوسازی وبازسازی هستیم. ازطرفی نیز باید در کودکان ونوجوانان علاقه‌ای ایجادکرد که درمسیر زندگی ودرطول تحصیلشان از کتاب جدانشوند و به دنبال توسعه خویش باشند.

مدیرکل امورمجلس ونهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اظهارکرد:رسالت کتابداران مهم است و نباید از این اهم غافل شد؛ لذا باید بافراگیری دانش روز و همچنین آشنایی با موضوعات سیاسی راهنمای خوبی برای مراجعه‌کنندگان به کتابخانه‌ها باشند.

وی در پایان عنوان کرد: استان خراسان‌جنوبی درحال حاضر باداشتن حدود ۷۷کتابخانه شهری وروستایی، ایجادفضاهای مطالعاتی و ارتباط با سایر دستگاه‌ها ازجمله آموزش و پرورش و کمیته امداد توانسته عملکرد بسیارخوب ومثبتی ازخود نشان دهد.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کتابخوانی , کتاب