چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۱
نماینده ولی فقیه در استان:

فتنه های اخیر، نتیجه وادادگی افراد منفعل در مقابل دشمن است/ توسعه تفکر بسیجی، متضمن سلامت جامعه

نماینده ولی فقیه در استان توسعه تفکر بسیجی را متضمن سلامت جامعه دانست و گفت:همواره از سوی دشمن، توطئه هایی در ابعاد مختلف کشور را تهدید می‌کند و ما اگرچه فتنه‌گر نیستیم؛ از فتنه هراسی نداریم چراکه آنچه جوهره مردم را آشکار، بصیرت را ایجاد و زمینه را برای ظهور حضرت مهدی(عج) فراهم می کند، وجود همین فتنه هاست.
فتنه های اخیر، نتیجه وادادگی افراد منفعل در مقابل دشمن است/ توسعه تفکر بسیجی، متضمن سلامت جامعه
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضاعبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، صبح امروز در مراسم تجدید میثاق و بیعت بسیجیان با ولی فقیه که در اولین روز هفته بسیج برگزار شد ضمن بیان اینکه انسان، در هر شرایطی دارای دو بعد نظری و عملی است، اظهار داشت:انسان ها ممکن است در مباحث نظری، اعتقادی و بینشی، خود نیز صاحب نظر باشند و یا نظری را انتخاب کنند که اقتضا در آن ایجاد می شود ولی ممکن است با مانعی برخورد کنند.

وی سلطه ظلمه، بنی امیه و بنی عباس در گذشته و وجود استعمار، در قرن حاضر را موانعی بزرگ برای التزام به احکام و حرکتی اسلامی دانست و ادامه داد:نقشی که انقلاب اسلامی در این میان ایفا کرد، این بود که موانع را از میان برداشت و این نیز به معنای حرکت به سمت آرمان های اسلامی است.

حجت الاسلام عبادی بابیان اینکه حرکت به سوی آرمان های اسلامی و التزام ها به صورت نسبی انجام می شود، خاطر نشان کرد:تفکر بسیجی، همراه با التزام عملی به اسلام است و چنانچه اسلام به معنای صحیح آن اجرا شود؛ دشمن نخواهد توانست عرض اندام کند چراکه به او فرصت داده نمی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بااشاره به اینکه در جایی که زمزمه بسیج، فضا را پر کند؛ دشمن جایی ندارد، اضافه کرد:به همان میزان که تفکر بسیجی توسعه می یابد، دشمن مأیوس تر و خطرات نیز از جامعه دورتر می شوند و بیشترین آسیب کشور، از جانب وجود انسان های سست و منفعلی است که در مقابل دشمن واداده اند بنابراین می توان ریشه آسیب به کشور را در داخل آن جست و جو کرد.

امام جمعه بیرجند، فتنه های اخیر را نتیجه وادادگی در مقابل دشمن دانست و افزود:همواره هزینه وادادگی ها و سازش های غیرمنطقی در مقابل دشمن، خیلی بیشتر از مقاومت ها بوده است و مقاومت در صورتی که فراگیر باشد، بی هزینه است.

وی توسعه تفکر بسیجی را متضمن سلامت ۱۰۰ درصد جامعه دانست و گفت:همواره از سوی دشمن، توطئه هایی در ابعاد مختلف کشور را تهدید می کند و ما اگرچه فتنه گر نیستیم؛ از فتنه هراسی نداریم چراکه آنچه جوهره مردم را آشکار، بصیرت را ایجاد و زمینه را برای ظهور حضرت مهدی(عج) فراهم می کند، وجود همین فتنه هاست.

حجت الاسلام و المسلمین در پایان بیان کرد:گستره بسیج، از کودک ممیز تا پیرمرد ناتوان با تفکر بسیجی را شامل می شود و راهکارها و فرمول هایی را جهت ارتقا خود می طلبد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فتنه , بسیج