چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۶

کرایه اتوبوس‌ و تاکسی در بیرجند گران نمی‌شود

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: هیچکدام از ناوگان حمل و نقل درون شهری حق افزایش نرخ کرایه به بهانه گران شدن قیمت بنزین را ندارد.
کرایه اتوبوس‌ و تاکسی در بیرجند گران نمی‌شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، یدالله غلام‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هرگونه افزایش نرخ کرایه باید رسماً از طریق وزارت کشور ابلاغ شود و شورای اسلامی شهر نیز مصوبه‌ای در این زمینه داشته باشد.

وی گفت: هنوز ابلاغی از سهمیه بنزین یارانه‌ای برای سرویس مدارس و آژانس‌ها نداشته‌ایم اما پیگیر تخصیص این سهمیه هستیم.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر آژانس‌ها، سرویس مدارس و تاکسی‌های درون شهری حق مطالبه کرایه اضافه از مسافران را ندارند تصریح کرد: مسافران در صورت مشاهده تخلف افزایش خودسرانه قیمت، با شماره 32338034 تماس بگیرند تا برخورد قانونی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام ناوگان حمل و نقل درون شهری موظف به نصب نرخ‌نامه مقابل دید مسافر هستند اظهار داشت: بر اساس مصوبه‌ای که ابتدای امسال اعلام شده نرخ تاکسی دربستی بی‌سیم ورودی 2 هزار و 500 تومان و به ازای هر کیلومتر 300 تومان است.

غلام پور ادامه داد: این نرخ در آژانس‌ها 2 هزار و 250 تومان ورودی و هر کیلومتر 300 تومان اعلام شده و ورودی تاکسی‌های شهری نیز تا مسافت 2 کیلومتر یک هزار تومان بوده و برای هر 100 متر 10 تومان است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سهمیه بنزین یارانه‌ای برای تاکسی‌های بنزینی ماهانه 400 لیتر با نرخ یک هزار و 500 تومان و تاکسی‌های دوگانه 200 لیتر اعلام شد که با پیگیری‌های انجام شده سهمیه دوگانه به 250 لیتر افزایش یافته است.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند تاکید کرد: سرویس مدارس نیز در صورتی می‌توانند از سهمیه بنزین یارانه‌ای استفاده کنند که در سامانه سپند ثبت نام کرده و پروانه فعالیت داشته باشند.

غلام‌پور با بیان اینکه در حال حاضر 40 تا 50 درصد ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی بیرجند فاقد مسافر است گفت: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود تقاضای سفر با حمل و نقل عمومی در شهر افزایش یابد تعدادی اتوبوس آماده است که در صورت نیاز وارد خطوط شوند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: ناوگان حمل و نقل درون شهری بیرجند 90 دستگاه اتوبوس، 70 دستگاه تاکسی و 2 هزار خودروی آژانس دارد. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , شهرداری , تاکسی