پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲

تداوم بارش برف و باران در خراسان جنوبی تا فردا

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از تداوم بارش برف و باران در استان تا فردا خبر داد.
تداوم بارش برف و باران در خراسان جنوبی تا فردا
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، علیرضا خندان‌رو اظهارداشت: ناپداری های جوی و بارش باران در استان امروز و امشب ادامه دارد که این ناپایداری ها در مناطق کوهستان به صورت بارش برف خواهد بود.
وی با بیان اینکه این پدیده امشب بیشتر نواحی شرق و شمال شرق استان را درگیر خواهد کرد، بیان کرد: امروز نیز پدیده افزایش سرعت باد در منطقه را خواهیم داشت و در نواحی مرتفع پدیده مه دور از انتظار نیست.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از خروج سامانه بارشی از استان در روز جمعه خبر داد و گفت: با خروج سامانه بارشی از فردا صبح سرما و یخبندان در استان آغاز می شود.

کاهش ۱۵ درجه ای دمای هوا
خندان‌رو با بیان اینکه صبح روز شنبه به جز طبس دمای هوا در تمامی مناطق استان به صفر یا زیر صفر خواهد رسید، اضافه کرد: از امروز تا صبح روز شنبه دمای هوا در استان ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش می یابد.
وی، بیشترین بارندگی ها طی ۲۴ ساعت گذشته را مربوط به آرین شهر با ۳۰ میلی متر بارندگی اعلام کرد و گفت: کمترین میزان بارندگی ها نیز مربوط به طبس با یک میلی متر بوده است.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی ادامه داد: در این مدت در ایستگاه های بیرجند نیز ۲۰ میلی متر، سربیشه ۲۸ میلی متر، زیرکوه ۲۳ میلی متر، خوسف ۲۱ میلی متر، درمیان شش میلی متر، زهان ۱۸ میلی متر، سرایان ۱۲ میلی متر، فردوس و نهبندان چهار میلی متر بارندگی به ثبت رسیده است.
خندان‌رو یادآور شد: همچنین شب گذشته شاهد بارش برف در ارتفاعات بیرجند، زهان، زیرکوه، سرایان و فردوس بودیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , بارندگی‌ , هواشناسی