پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵

توصیه‌های پاییزه آتش‌نشانی؛ دودکش‌های قاتل را جدی بگیرید

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری بیرجند با بیان اینکه ضرورت دارد تا شهروندان نکات ایمنی در مورد وسایل گرمایشی و به خصوص دودکش‌ها را جدی بگیرند، گفت: قبل از نصب بخاری گازی یا آبگرمکن بایستی مسیر دودکش‌ها بررسی شود.
توصیه‌های پاییزه آتش‌نشانی؛ دودکش‌های قاتل را جدی بگیرید
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، علی حسینی اظهار داشت: با توجه به شروع فصل سرما متأسفانه حوادث مربوط به وسایل گرمایشی افزایش پیدا می‌کند و شهروندان باید نکات ایمنی را جدی بگیرند. 
وی با بیان اینکه ضرورت دارد تا شهروندان نکات ایمنی در مورد وسایل گرمایشی و به خصوص دودکش‌ها را جدی بگیرند، گفت: قبل از نصب بخاری گازی یا آبگرمکن بایستی مسیر دودکش‌ها بررسی شود. 
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری بیرجند بیان داشت: میل ترکیبی گاز مونوکسید کربن با هموگلوبین خون حدود 300 برابر بیشتر از ترکیب آن با اکسیژن است و به همین دلیل وجود این گاز در محیط سریعاَ باعث مسمومیت می‌شود. 
حسینی خاطرنشان کرد: آبی نبودن شعله آتش در وسایل گرمایشی ناشی از نرسیدن هوای کافی به آن است و احتمال خفگی را به وجود می‌آورد. 
وی عنوان داشت: از ابتدای سال تا نیمه آبان ماه مأموران آتش‌نشانی بیرجند به هزار و 102 ماموریت اعزام شدند که از این تعداد 793 مورد حادثه و 309 مورد حریق بوده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری بیرجند ادامه داد: از این تعداد 933 مأموریت داخل محدوده شهری و  169 مورد خارج از محدوده شهری انجام شده است. 
حسینی با اشاره به نجات 599 نفر طی این حوادث، بیان داشت: طی این حوادث 142 نفر مصدوم و هشت نفر جان خود را از دست دادند. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آتش‌نشانی , شهرداری