پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴

سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد تومانی خیران در حوزه سلامت

معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور از عضویت ۱۳۰ هزار نفری درمجمع خیرین سلامت کشور خبر داد و گفت: خیران در حال حاضر ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
سرمایه‌گذاری ۷ هزار میلیارد تومانی خیران در حوزه سلامت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، اسماعیل غنیان در مراسم افتتاح پایگاه اورژانس 115 شادروان دانشور در بیرجند اظهار داشت: نیازهای حوزه سلامت توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور شناسایی و به مجمع خیران ارسال شده که ما این نیازها را به خیران معرفی می‌کنیم تا نسبت به رفع آنها اقدام شود.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی یکی از استان‌هایی است که از این مزیت مهم برخورداری خوبی داشته است گفت: تعداد زیادی از خیران این استان غیربومی هستند.
معاون هماهنگی امور استان‌های مجمع خیرین سلامت کشور تصریح کرد: همه تلاش ما بر این است تا خیران را به سمت خوابگاه‌سازی، مراکز آموزشی و تحقیقات پژوهشی هدایت کنیم.
غنیان بیان کرد: خراسان جنوبی هم از نظر زیرساختی و هم سخت‌افزاری یکی از استان‌های پیشرو در اجرای پروژه‌های درمانی است.
رئیس مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه این مجمع تاکنون اقدامات مطلوب و ارزشمند زیادی در استان انجام داده است گفت: احداث بیمارستان ایران مهر بیرجند برای بیماران سرطانی یک نمونه از این اقدامات بوده است.
سیدمحمود حسینی افزود: پایگاه اورژانس به دلیل کمک‌های بی‌دریغ شادروان دانشور و خانواده وی به نام این خیر نامگذاری شد که با 140 مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت 340 مترمربع در یک طبقه ساخته شده است.
وی میزان کمک خیران برای ساخت این پایگاه را یک‌ میلیارد و 640 میلیون ریال اعلام و بیان کرد: آورده دانشگاه علوم پزشکی نیز یک‌ میلیارد و 400 میلیون ریال بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این مراسم با بیان اینکه پراکندگی شهرهای استان خراسان جنوبی باعث شده نیاز ما به اورژانس‌های پیش بیمارستانی زیاد باشد تاکید کرد: در همین راستا تلاش زیادی در احداث پایگاه‌های اورژانس داشته‌ایم.
محمد دهقانی گفت: خراسان جنوبی از استان‌های پیشرو در ساخت اورژانس‌های 115 است.
وی ادامه داد: علاوه بر پایگاه‌های اورژانس سراسر استان در حال حاضر 2 پایگاه اورژانس هوایی و 2 اتوبوس آمبولانس نیز در سطح استان خدمات‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرمایه‌گذاری , مجمع خیرین سلامت