پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴
فرمانده کل بسیج استان بیان کرد:

نیروی مقاومت بسیج، یکی از ۵ نیروی اصلی سپاه/برگزاری ۴۰ برنامه محوری در چهلمین سالگرد هفته بسیج

فرمانده کل بسیج خراسان‌جنوبی اظهارداشت: نیروی مقاومت بسیج یکی از ۵ نیروی اصلی سپاه و نهادی مردمی است که دفاع از دستاوردهای نظام وظیفه اصلی آن است.
نیروی مقاومت بسیج، یکی از ۵ نیروی اصلی سپاه/برگزاری ۴۰ برنامه محوری در چهلمین سالگرد هفته بسیج
 
سرهنگ صادق احمدی، فرمانده کل بسیج استان در گفت وگو با خبرنگار خراسان‌تایم با بیان اینکه در ۵ آذرماه سال ۵۸ و کمتر از یکسال پس از پیروزی انقلاب، امام راحل(ره) فرمان تشکیل بسیج ۲۰میلیونی را صادر کردند، در خصوص علت نامگذاری هفته بسیج اظهار داشت:با توجه به اینکه نظام ما نظامی مردمی بود؛ نهادی مردمی برخاسته از متن مردم را می‌طلبید که از انقلاب و نظام دفاع کند و براین اساس، امام(ره) فرمودند "مملکتی که ۲۰ میلیون جوان دارد، می‌بایست ۲۰میلیون تفنگدار داشته باشد" که در پی این موضوع، ارتش ۲۰میلیونی معروف و به دنبال آن بسیج مستضعفان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه بعد از فرمان امام خمینی(ره)، بسیج جایگاه قانونی خود را مطابق قانون اساسی پیدا کرد، بیان کرد:نیروی مقاومت بسیج یکی از ۵ نیروی اصلی سپاه و نهادی مردمی است که دفاع از دستاوردهای نظام وظیفه اصلی آن است.

صادق احمدی ادامه داد:با توجه به نقش و رسالت بسیج در پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن؛ به خصوص رسالت آن در زمینه حفظ تمامیت ارضی کشور، مقابله با ناآرامی ها و بسیاری از مسائل فرهنگی و اقتصادی، امروزه فرهنگ بسیجی می بایستی مانع هر عاملی که نظام را تهدید کرده و دستاوردهای آن را زیرسئوال ببرد، بشود و چه آحاد بسیجیان و چه مسئولینی که خود را بسیجی می دانند، باید کاری کنند که موجب تثیبت و تداوم نظام شده و عوامل تضعیف آن را از بین ببرند.

فرمانده کل بسیج استان درخصوص نقش بسیجیان در فضای مجازی تصریح کرد:امروزه با توجه به اینکه فضای مجازی، به عرصه ای برای رویارویی دشمن با نظام جمهوری اسلامی و نیز وسیله ای برای نفوذ و گاها عامل ضربه به نظام تبدیل شده است؛ بسیجیان می بایستی مجهز شوند و حالت آفندی به خود گرفته و قبل از اینکه دشمن، محتوا تولید و برای جوانان کشور ارسال کند، آنان محتوای مناسب را فراهم کنند.

وی فضای مجازی را یک اتوبان دوطرفه دانست که درصورت عدم ورود بسیجیان به آن، قطعا دشمنان از آن به نفع خود استفاده می کنند و اضافه کرد:رسالت و وظیفه بسیجیان در این خصوص آن است که به خوبی آموزش دیده و تمام راهکارهای آن را به کار بگیرند چراکه امروزه فضای مجازی به یک عرصه جذاب برای جوانان، تبدیل شده است.

سرهنگ صادق احمدی ضمن بیان اینکه اولین رسالت بسیجیان در قبال بیانیه گام دوم انقلاب، خوب خواندن و درصورت لزوم حفظ کردن آن است گفت:خطاب این بیانیه بیشتر به جوانان است چراکه جوانان، موتور محرک انقلاب هستند و وظیفه بسیجیان در این خصوص، تبیین درست این بیانیه و راهکارهای عملیاتی آن برای نسل جوان است.

فرمانده کل بسیج استان بااشاره به چهلمین سالگرد هفته بسیج، از برگزاری ۴۰ برنامه محوری در سطح شهرستان بیرجند و ۷۰۰ برنامه جزئی در سطح پایگاه های شهرستان خبرداد و اظهار داشت:مهم ترین برنامه های هفته بسیج از ۲۹ آبان ماه آغاز خواهد شد که تجدید میثاق و بیعت با ولی فقیه و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، افتتاح نمایشگاه ۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد و این نمایشگاه نیز همزمان با نماز مغرب و عشاء، در حسینیه جماران افتتاح و به مدت ۷ شب، از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برای علاقه مندان باز خواهد بود که در کنار آن، برنامه های فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد و ۴۰ غرفه برای آن طراحی شده که دستاوردهای بسیج نیز در آن به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی در پایان افزود:برنامه میثاق با شهدا و برگزاری ۴ یادوراه شهدا در روز پنجشنبه، حضور ۲۰۰ حلقه بسیج تحت عنوان میقات الصالحین در نماز جمعه، برگزاری مجمع عالی بسیج با حضور متفکران، صاحب نظران و متخصصین بسیج در روز شنبه، برگزاری نشست های روشنگری بصیرتی در همه پایگاه های بسیج، ۵ آذر ماه از جمله محوری‌ترین برنامه های هفته بسیج خواهد بود.

فرمانده کل بسیج استان، مهم‌ترین برنامه هفته بسیج را "رزمایش اقتدار و امنیت" دانست که با حضور اجتماعی ۱۰هزار نفری، ساعت ۸/۳۰ صبح روز سه‌شنبه در حسنیه جماران برگزار خواهدشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سپاه , بسیج