دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳

بنیاد بیرجندشناسی دهه فجر افتتاح می‌شود

شهردار بیرجند از افتتاح موزه شهر و بنیاد بیرجند شناسی همزمان با دهه مبارک فجر امسال خبر داد.
بنیاد بیرجندشناسی دهه فجر افتتاح می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدعلی جاوید پیش‌ از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در یکصد چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر بیرجند با پیشنهاد شهرداری مبنی بر ایجاد موزه شهرو بنیاد بیرجند شناسی موافقت شد.
شهردار بیرجند گفت: این بنیاد قرار است در دهه مبارک فجر سال جاری در ساختمان باغ و عمارت شوکتیه با مدیریت شهرداری بیرجند به بهره‌برداری برسد.
وی افزود: این ساختمان دارای یک هزار و شش مترمربع اعیان و 3 هزار و 294 مترمربع عرصه است که از سال گذشته عملیات مرمت آن توسط شهرداری  شروع شده و بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
شهردار بیرجند بیان کرد: این ساختمان به لحاظ معماری یکی از زیباترین ساختمان‌های شهر بیرجند است که قدمت آن به اواخر دوره قاجار بر می‌گردد و قرار است در این مرکز اسناد و آثار تاریخی مربوط به شهر بیرجند و منطقه و همچنین مفاخر شهر بیرجند مورد بازدید شهروندان و گردشگران قرار گیرد.
جاوید خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر بیرجند با توجه به سوابق علمی پروفسور گنجی به عنوان پدر علم جغرافیای ایران و به افتخار ایشان اسم این بنیاد را به نام ایشان انتخاب کردند.
وی از شهروندان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط درخواست کرد در زمینه تحویل آثار و اسناد فاخر مربوط به این شهر و اندیشمندان این شهر با شهرداری همکاری لازم را به عمل آورند.
شهردار بیرجند تصریح کرد: تاکنون مبلغ یک میلیارد تومان از محل منابع داخلی شهرداری برای مرمت و بازسازی این بنای تاریخی هزینه شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۷۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیرجند , شهرداری