دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰

افتتاح هشتمین مرکز مشاوره آموزش و پرورش خراسان جنوبی در سربیشه

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: هشتمین مرکز مشاوره استان در شهرستان سربیشه افتتاح شد.
افتتاح هشتمین مرکز مشاوره آموزش و پرورش خراسان جنوبی در سربیشه
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، فرشید جعفری امروز دوشنبه 11 آذر، اظهار کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری نزدیک سه هزار دانش‌آموز دختر و پسر استان از خدمات مشاوره‌ای مراکز و هسته‌های مشاوره استان بهره‌مند شده‌اند.
وی، با اشاره به فعالیت 12 هسته و مرکز مشاوره در استان تصریح کرد: این هسته‌ها و مراکز خدماتی نظیر مشاوره  فردی،گروهی، خانوده‌ای، مددکاری و آموزش را به دانش‌آموزان، اولیای آن‌ها و سایر مراجعین و مخاطبین خود ارائه می‌دهند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 10 میلیون تومان برای تجهیز مرکز مشاوره سربیشه هزینه شده است، اظهار کرد: هدف مشاوره و راهنمایی، افزایش رشد شخصی و روانی فرد در مسیر رشد اجتماعی است.
جعفری بیان کرد: از طریق خدمات مشاوره و راهنمایی می‌توان توانایی‌ها و نیز محدودیت‌های دانش‌آموزان را شناخت و از امکانات موجود حداکثر استفاده را به عمل آورد.
وی با بیان اینکه مشاور تحصیلی با شناخت دانش‌آموزان در زمینه‌های گوناگون می‌تواند آنان را به رشته‌های تحصیلی مناسب راهنمایی کند، خاطرنشان کرد: اهداف سند تحول در آموزش و پرورش زمانی تحقق خواهند یافت که برنامه‌ها و محتوای آموزشی با توجه به نیازها و امکانات دانش‌آموزان تهیه و اجرا شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر ضرورت مشاوره مفید در مدارس تأکید کرد و ادامه داد: بهره‌گیری از خدمات راهنمایی و مشاوره در آموزش و پرورش یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و ما در آموزش و پرورش استان و در راستای نهادینه سازی اهداف سند تحول  به دنبال شکوفاسازی تمام استعدادهای انسانی دانش‌آموزان هستیم.
جعفری یادآور شد: زمانی این هدف‌ها محقق می‌شود که دانش‌آموزان از نظر جسمی و روانی و اخلاقی برای انجام این فعالیت‌ها آمادگی داشته باشد و در این میان تنها فردی که می‌تواند از طریق اصولی، اطلاعات معتبر در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد تا مشکلات آنان را کاهش دهد، مشاور و مراکز و هسته‌های مشاوره هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مشاوره , آموزش و پرورش