دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
معاون استاندار خبر داد:

ایجاد 29 تفرجگاه با تخصیص اعتبار ۱۰۰ درصدی در خراسان جنوبی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از ایجاد و تجهیز 29 تفرجگاه در 29 شهر استان با تخصیص اعتبار صد درصدی خبر داد.
ایجاد 29 تفرجگاه با تخصیص اعتبار ۱۰۰ درصدی در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، سیدکمال‌الدین میرجعفریان اظهار کرد: به دنبال پیگیری‌های استاندار و سفر دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان جنوبی طرح‌های متعددی مورد تایید و تصویب قرار گرفت که در طول ماه‌های گذشته برکات آن را می‌بینیم.
وی افزود: یکی از طرح‌هایی که در این سفر مورد تصویب قرار گرفته بود و منابع مالی آن تامین شد ایجاد زیرساخت‌های شهری در قالب عمران شهری بود که حدود 20 میلیارد تومان اخیرا برای این منظور با تخصیص صد درصدی به استان ابلاغ شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: باتوجه به تاکید و دستور استاندار خراسان جنوبی برای تعادل و توازن در تامین زیرساخت‌های شهری به ویژه برای رفاه خانوارها در شهرها فضاهایی به عنوان پارک‌های چندمنظوره با در نظر گرفتن ملاخظات حوادث، اسکان اضطراری و هم ملاحظات پدافند غیرعامل به ویژه تامین فضای سبز و رفاهی برای خانواده‌ها ایجاد می‌شود.
میرجعفریان ادامه داد: هدف‌گذاری شد که در 29 شهر این زیرساخت‌ها ایجاد شود که از این تعداد در پنج شهر زیرساخت‌های فضای سبز در قالب تامین آب و جداسازی آب انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه در هرکدام از 24 شهر فضایی برای این موضوع ظرف یک هفته پیش به شهرداران ابلاغ شد، افزود: شهرداران مکلف شدند در مدت زمان حداکثر شش ماهه این فضاها را تکمیل و ایجاد کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این تفرجگاه‌ها به زودی در استان، ادامه داد: بلافاصله پس از تخصیص اعتبار توزیع دستگاهی انجام گرفت و پس از مبادله موافقت‌نامه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، مقرر شد شهرداران ظرف شش ماه این تفرجگاه‌ها را با کیفیت مدنظر تکمیل و ایجاد کنند.
میرجعفریان یادآور شد: امیدواریم با ایجاد این تفرجگاه‌ها، مراکزی برای استقرار خانواده‌ها و بهره گیری از فضاهای ورزشی و رفاهی ایجاد شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۴۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , شهرداری