سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱

پایش آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب کجی نمکزار نهبندان

پایش و مراقبت فعال آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب کجی نمکزار نهبندان انجام شد.
پایش آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب کجی نمکزار نهبندان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمد راه‌انجام اظهار داشت: تاکنون هیچ مورد مشکوک به آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب کجی نمکزار، زیستگاه‌های آبی، آبگیر‌ها و آب‌بندان‌های شهرستان نهبندان مشاهده نشده است.
راه‌انجام افزود: با توجه به کاهش دما و آغاز فصل مهاجرت پرندگان، پایش مستمر آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی در حال انجام است.
رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان تصریح کرد: در ادامه برنامه‌های گشت مشترک شبکه دامپزشکی با محیط زیست شهرستان به‌منظور پیشگیری از شیوع بیماری آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان و مراقبت از حیات وحش و پرندگان آبزی و مهاجر، پایش و بازدید از تالاب کجی نمکزار انجام شد که هیچ‌گونه مورد مشکوکی از ابتلای پرندگان به این بیماری مشاهده نشد.
راه‌انجام کنترل تردد رفت و آمد به مرغداری، رعایت اقدامات بهداشتی، انجام ضدعفونی محوطه و اطراف مرغداری‌ها دوبار در هفته، ضد عفونی مواد، لوازم و تجهیزات و جلوگیری از ورود پرندگان آزاد پرواز و بومی به داخل واحد‌های مرغداری و جابه‌جایی و نقل و انتقال طیور زنده با مجوز دامپزشکی را راه‌های مقابله با این بیماری عنوان کرد.
وی از شهروندان خواست برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری، از خرید جوجه‌های رنگی و همچنین مرغ زنده در بازار، که سلامت آنان مورد تأیید دامپزشکی نیست، خودداری و از مرغ کشتار روز یا منجمد که دارای برچسب گواهی بهداشتی دامپزشکی است، مصرف کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۴۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , تالاب کجی نمکزار , آنفولانزا