پایش آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب کجی نمکزار نهبندان

12 آذر 1398 ساعت 17:41

پایش و مراقبت فعال آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب کجی نمکزار نهبندان انجام شد.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمد راه‌انجام اظهار داشت: تاکنون هیچ مورد مشکوک به آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب کجی نمکزار، زیستگاه‌های آبی، آبگیر‌ها و آب‌بندان‌های شهرستان نهبندان مشاهده نشده است.
راه‌انجام افزود: با توجه به کاهش دما و آغاز فصل مهاجرت پرندگان، پایش مستمر آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی در حال انجام است.
رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان تصریح کرد: در ادامه برنامه‌های گشت مشترک شبکه دامپزشکی با محیط زیست شهرستان به‌منظور پیشگیری از شیوع بیماری آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان و مراقبت از حیات وحش و پرندگان آبزی و مهاجر، پایش و بازدید از تالاب کجی نمکزار انجام شد که هیچ‌گونه مورد مشکوکی از ابتلای پرندگان به این بیماری مشاهده نشد.
راه‌انجام کنترل تردد رفت و آمد به مرغداری، رعایت اقدامات بهداشتی، انجام ضدعفونی محوطه و اطراف مرغداری‌ها دوبار در هفته، ضد عفونی مواد، لوازم و تجهیزات و جلوگیری از ورود پرندگان آزاد پرواز و بومی به داخل واحد‌های مرغداری و جابه‌جایی و نقل و انتقال طیور زنده با مجوز دامپزشکی را راه‌های مقابله با این بیماری عنوان کرد.
وی از شهروندان خواست برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری، از خرید جوجه‌های رنگی و همچنین مرغ زنده در بازار، که سلامت آنان مورد تأیید دامپزشکی نیست، خودداری و از مرغ کشتار روز یا منجمد که دارای برچسب گواهی بهداشتی دامپزشکی است، مصرف کنند.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 24845

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/24845/پایش-آنفولانزای-فوق-حاد-پرندگان-تالاب-کجی-نمکزار-نهبندان

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir