سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

جامعه مادی نوجوانان را آسیب‌پذیر می‌کند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه اگر کودکان را رها کنیم گمراه می‌شوند، گفت: وقتی که ارزش‌ها زیر سؤال می‌رود و جامعه حالت مادی به خودش می‌گیرد قطعا نسل نوجوان دچار آسیب خواهد شد.
جامعه مادی نوجوانان را آسیب‌پذیر می‌کند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان دبستان پسرانه برکت سایت اداری بیرجند، اظهار داشت: اگر در طول تاریخ از خانواده‌ها تا معلم‌ها فرزند انسان را گمراه نکنند قطعا انسان منازل رشد و کمال را بر اساس قطب نمای فطرت طی می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه در بحث آموزش اگر حقایق بیان نشود انسان سر از خرافات در می‌آورد، بیان داشت: اگر انگیزه پرستش در انسان تقویت و تربیت شود قطعا فرد به یک انسان کامل و حق‌پرست تبدیل می‌شود و اگر تقویت نشود انسان بت‌پرست و کافر می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اگر فطرت را درست اشباع نکنیم دچار انحراف می‌شویم، تصریح کرد: خداوند براساس فطرت الهی انسان را آفریده، ممکن است خانواده‌ها، معلمان و جامعه به این موضوع توجه نکنند و سبب شوند که فرزندان سر از گمراهی در بیاورند و حق انسان را ضایع کنند.
آیت‌الله عبادی متذکر شد: اگر کودکان را رها کنیم گمراه می‌شوند، کودکان باید زندگی را با کمک علم و تجربه جلو بیایند و اگر خانواده‌ها و معلمان به کودکان نرسند می‌بینیم که در آینده جامعه را افراد ناصالح تشکیل داده‌اند.
وی بر لزوم حفظ رشد فکری کودکان تأکید کرد و افزود: وقتی که ارزش‌ها زیر سؤال می‌رود و جامعه حالت مادی به خودش می‌گیرد قطعا نسل نوجوان دچار آسیب خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در پایان خاطرنشان کرد: ما به آینده نوجوانان این نظام امیدوار هستیم و این افراد آینده‌سازان کشور هستند و باید کشور را اداره کنند و امیدواریم نسبت به جامعه خود دلسوز باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماینده ولی فقیه , خراسان جنوبی