چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵

هنر۵۰۰ ساله بشرویه احیا شد/ معرفی برک در نمایشگاه ملی صنایع دستی

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه با اشاره به قدمت ۵۰۰ ساله برک بافی در این شهرستان گفت: این رشته منسوخ شده طی یکسال گذشته در شهرستان ایحا شده است.
هنر۵۰۰ ساله بشرویه احیا شد/ معرفی برک در نمایشگاه ملی صنایع دستی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، سیدامیر سلیمانی در جمع خبرنگاران با اشاره به چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی بیان کرد: برپایی این نمایشگاه نقش مهمی در معرفی و فروش محصولات هنری صنعتگران دارد.

وی از حضور ۹ صنعتگر از شهرستان بشرویه در این نمایشگاه خبر داد و گفت: همچنین ۹ غرفه از بشرویه در چهارمین نمایشگاه صنایع دستی خراسان جنوبی حضور دارد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه بیان کرد: هنرمندان در رشته هایی اعم از جاحیم بافی، برک بافی، چرم سنتی، پخل بافی و پارچه بافی سنتی در این نمایشگاه حضور دارند.

وی نمایشگاه را بستری برای معرفی رشته های کهن و احیا شده دانست و گفت: قدمت برک بافی به عنوان قدیمی ترین رشته صنایع دستی بشرویه به ۵۰۰ سال گذشته بر می گردد.

سلیمانی از احیای این رشته منسوخ شده طی یک سال گذشته خبر داد و افزود: معرفی این رشته به مخاطبان نمایشگاه می تواند نقش موثری در گرایش هنرمندان و علاقه مندان به برک بافی داشته باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , گردشگری , بشرویه