چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶

جریمه ۳۰۶ میلیارد ریالی متخلفان تعزیراتی در خراسان جنوبی

مدیرکل تعزیرات حکومتی جنوبی گفت: طی هشت ماه گذشته ۱۰۰ درصد پرونده های وارد به شعب تعزیرات حکومتی استان مختومه و متخلفان به پرداخت۳۰۶ میلیارد و ۷۰۲ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
جریمه ۳۰۶ میلیارد ریالی متخلفان تعزیراتی در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از محمدحسین اشرفی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۳۸ پرونده در بخش کالا و خدمات وارد شعب تعزیرات حکومتی استان شده است.
وی با اشاره به اینکه ۹۸ درصد این پرونده ها مختومه شده است، بیان کرد: تاکنون ۸۲۶ مورد از این پرونده ها رسیدگی و متخلفان به پرداخت پنج میلیارد و ۲۲۲ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی بیان داشت: عدم درج قیمت، گرانفروشی، عدم ارائه فاکتور خرید و تقلب بیشترین تخلفات این پرونده ها بوده است.
اشرفی ‌از تشکیل دو هزار و ۱۷۶ پرونده در بخش قاچاق کالا و ارز خبر داد و گفت: از این تعداد نیز تاکنون دو هزار و ۱۸۶ مورد مختومه شده است.

مختومه شده ۱۰۰ درصد پرونده های قاچاق
وی به محکومیت ۳۰۰ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریالی متخلفان این بخش اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۰۰ درصد این پرونده ها مختومه شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی، خرید، فروش، حمل و نگهداری کالاهای قاچاق، ورود یا خروج کالا از مسیر غیر مجاز یا بدون انجام تشریفات گمرکی را از جمله بیشترین تخلفات ثبت شده در این بخش دانست.
اشرفی اضافه کرد: همچنین در این مدت ۲۸۳ پرونده در بخش ویژه بهداشت در شعب تعزیرات حکومتی تشکیل شده که ۱۰۱ درصد این پرونده ها مختومه شده است.

تشکیل ۳۲۷۹ پرونده تخلف در شعب تعزیراتی
به گفته وی عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی ماده ۱۷ قانون نطام صنفی عرضه و تحویل کارهای غیر بهداشتی با علم به غیر بهداشتی بودن آن، عرضه و فروش مواد خوردنی فاقد مجوز ورود یا فاقد پروانه ساخت معتبر از وزارت و عدم رعایت مقررات بهداشت محیطی بیشترین تخلفات پرونده های بهداشتی را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی جنوبی یادآور شد: در مجموع طی هشت ماه گذشته سه هزار و ۲۷۹ پرونده وارد شعبه تعزیراتی استان شده که ۱۰۰ درصد این پرونده ها مختومه و متخلفان به پرداخت۳۰۶ میلیارد و  ۷۰۲ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۶۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قاچاق , تعزیرات حکومتی , احتکار