يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

حذف قبوض کاغذی به نفع توسعه زیرساخت‌ها

مدیر مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی به صرفه‌جویی مبلغ قابل توجهی از محل حذف قبوض کاغذی در سطح کشور خبر داد و گفت: اعتبارات از محل حذف قبوض کاغذی صرف توسعه زیرساخت‌های مخابرات هر استان خواهد شد.
حذف قبوض کاغذی به نفع توسعه زیرساخت‌ها
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسن آذری اظهار داشت: در راستای سیاست‌های شرکت مخابرات ایران به‌منظور انجام تعهدات و مسئولیت اجتماعی و کاهش هزینه‌های جاری و اجرا پیاده‌سازی خدمات غیرحضوری و دولت الکترونیک سیاست حذف قبض در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با وجودی که این طرح قبلاً برای درصدی از مشترکین انجام می‌شد اما از ابتدای مهرماه سال جاری در تمام استان‌های کشور، قبوض کاغذی حذف شدند.

تکنولوژی سبب کاهش مصرف کاغذ شد
مدیر مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی گفت: در سال‌های گذشته از روش‌های مختلفی که مشترکین را تشویق به سمت پرداخت‌های غیرحضوری می‌کرد استفاده شده است.
آذری با بیان اینکه این روش‌ها محاسن زیادی داشت، افزود: پرداخت قبوض توسط مردم در تداوم سرویس‌دهی ما تأثیرگذار است، حذف قبوض علاوه بر کاهش هزینه کاغذ، حفظ محیط زیست، سبب سهل شدن پرداخت‌ها می‌شود.‌

روش‌های پرداخت غیرحضوری
وی با بیان اینکه برای پرداخت‌های غیرحضوری سامانه ۲۰۰۰ قرار داده شد، گفت: مردم، بدون نیاز به خارج شدن از خانه یا استفاده از دستگاه خودپرداز و بدون نیاز به شناسه قبض و پرداخت، صورتحساب‌های به‌روز و دوره‌ای را می‌توانند در همان لحظه قبوض پرداخت کنند.
مدیر مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی مهم‌ترین مزیت پرداخت غیرحضوری را وصل تلفن‌های دارای بدهی در کمترین زمان دانست و افزود: قبلاً این نقص در سیستم وجود داشت که نارضایتی ایجاد کرده بود، هم‌اکنون با اتصال درگاه‌های پرداخت غیرحضوری به درگاه‌های مخابرات، دریافتی در صورت‌حساب مشتری لحاظ شده و ارتباط خط بلافاصله وصل می‌شود.

خراسان‌جنوبی جزو استان‌های برتر پرداخت غیرحضوری
آذری با اشاره به اینکه خراسان‌جنوبی در بین چند استان برتر کشور در زمینه پرداخت‌های غیرحضوری قرار دارد، گفت: به دلیل فرهنگ‌سازی و مشوق‌های لازم، مسئله خاصی در حذف قبوض کاغذی نداشتیم، البته قبوض تلفن روستاها که از گذشته هم کاغذی نبود، در شهر هم تعداد کمی از مشترکین قبض کاغذی دریافت می‌کردند که با طرح سراسری قبوض کاغذی حذف شد.
وی با بیان اینکه بیش از ۲۸۰ هزار مشترک تلفن ثابت در استان داریم، گفت: شماره تلفن همراه ۹۰ درصد از مردم در سامانه تلفن ثابت ثبت شده است و اطلاع‌رسانی مربوط به مبلغ قبوض ماهیانه برای آن‌ها ارسال می‌شود.
مدیر مخابرات منطقه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مشترکین باقی‌مانده با مراجعه به امور مشترکین و فروشگاه‌های برند مخابرات می‌توانند، شماره تلفن همراهشان را ثبت کنند، افزود: بنا به مصوبه سازمان تنظیم مقررات شرکت مخابرات و همچنین هوشمند بودن سیستم، تلفن‌های ثابتی که بدهی دارند خودکار قطع می‌شوند لذا افرادی که شماره تلفن خود را ثبت نکردند سریع‌تر اقدام کنند.

بودجه‌ای که صرف توسعه زیرساخت می‌شود
وی به صرفه‌جویی مبلغ قابل توجهی از محل حذف قبوض کاغذی در سطح کشور خبر داد و افزود: اعتبارات از محل حذف قبوض کاغذی صرف توسعه زیرساخت‌های مخابرات هر استان خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرمایه‌گذاری‌ , مخابرات , تکنولوژی