يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵

۳۰ کشته و مجروح در تصادفات هفته گذشته خراسان‌جنوبی

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: در هفته ای که گذشت ۴۹ تصادف در جاده های خراسان‌جنوبی به وقوع پیوست که یک مورد این تصادفات منجر به فوت شده است.
۳۰ کشته و مجروح در تصادفات هفته گذشته خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضارضایی اظهار داشت: هفته گذشته یک تصادف منجر به فوت در جاده‌های خراسان‌جنوبی رخ داد که متأسفانه موجب فوت یک نفر شد.
وی افزود: همچنین طی هفته گذشته 23 تصادف جرحی در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوست که منجر به مجروح شدن 29 نفر شد، همچنین 19 تصادف خسارتی نیز داشتیم که در مجموع 49 تصادف در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته است. 
رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی عنوان داشت: 63 درصد تصادفات در جاده‌های روستایی و مابقی تصادفات در محورهای اصلی و فرعی بوده است. 
رضایی ادامه داد: قابل ذکر است که 56 درصد تصادفات هفته گذشته واژگونی و خروج از جاده بوده است و 38 درصد تصادفات در روز سه شنبه رخ داده است.
وی درباره علل عمده تصادفات نیز گفت: کارشناسان 36 درصد تصادفات را عدم توجه به جلو و 21 درصد را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص داده اند که بیشترین ساعات تصادف نیز 14 الی 20 شب گزارش شده است.
رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی یادآور شد: کل تخلفات هفته گذشته در جاده‌های برون‌شهری استان هفت هزار و 993 مورد و تخلفات حادثه ساز 582 مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده‌اند.
رضایی با بیان این که طی هفته گذشته 20 خودرو و 41 موتورسیکلت توقیف شده است؛ از هموطنان خواست با رعایت اصول ایمنی به هنگام رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، جان اعضای خانواده خود و دیگران را در معرض خطر مرگ قرار ندهند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۱۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , پلیس راه , خراسان‌ جنوبی , تصادف