دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳

خراسان جنوبی عاری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان/مردم مراقبت کنند

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه این استان عاری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان بوده اما مردم و دامداران باید همچنان مراقبت های لازم را داشته باشند.
خراسان جنوبی عاری از آنفولانزای فوق حاد پرندگان/مردم مراقبت کنند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمد اصغرزاده با اشاره به آنفولانزای فوق حاد پرندگان بیان کرد: خوشبختانه هیچ موردی از این بیماری در خراسان جنوبی نداریم.
وی با اشاره به فصل مهاجرت پرندگان بیان کرد: با توجه به وجود تالاب ها و سدها و قرار گرفتن استان در کریدور مهاجرت پرندگان به مرغداری ها و مردم هشدارهای لازم داده شده است.
اصغرزاده با بیان اینکه موارد مشکوک توسط محیط زیست و مردم به دامپزشکی اعلام و بررسی های لازم انجام می شود، گفت: تاکنون بیش از پنج هزار مورد آزمایش تشخیص و نمونه برداری شده اما خوشبختانه مورد مثبتی نداشته ایم.
وی با بیان اینکه در بررسی های انجام شده بیشتر تلفات مربوط به مسمومیت بوده است، افزود: قاچاق پرندگان زینتی و ورود غیر مجاز پرندگان خطر بروز آنفولانزای فوق حاد پرندگان را بالا می برد که نیازمند توجه بیشتر از سوی مردم و مسئولان است.  
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه شهروندان در خرید پرنده به مراکز مطمئن مراجعه کنند، گفت: از شهروندان خواستاریم در خصوص مشاهده لاشه پرندگان و تلفات غیر متعارف، مراتب را به دامپزشکی گزارش دهند. 
 وی ادامه داد: به واحدهای صنعتی هشدارهای لازم داده می شود تا ضدعفونی مکان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۱۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , دامپزشکی , آنفولانزا