دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰
مسئول دبیرخانه استانی بینش مطهر در خراسان جنوبی:

چهارمین دوره تربیت مربی بینش مطهر در استان برگزار می‌شود

مسئول دبیرخانه استانی بینش مطهر در خراسان جنوبی از برگزاری چهارمین دوره از نخستین مرحله تربیت معلم و مربی بینش مطهر برمبنای نظام اندیشه دینی با محوریت آثار و اندیشه‌های استاد شهیدمرتضی مطهری(ره) در خراسان جنوبی خبرداد.
چهارمین دوره تربیت مربی بینش مطهر در استان برگزار می‌شود
 
محمدامین کریمی، مسئول دبیرخانه استانی بینش مطهر در خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خراسان‌تایم اظهار داشت: چهارمین دوره از نخستین مرحله تربیت معلم و مربی بینش مطهر برمبنای نظام اندیشه دینی با محوریت آثار و اندیشه‌های استاد شهیدمرتضی مطهری(ره) در خراسان جنوبی برگزار خواهدشد.

وی با بیان اینکه این دوره در نیمه دوم آذرماه به مدت 12جلسه برگزار خواهدشد، افزود: مهلت ثبت‌نام تا 30 آذرماه خواهدبود و علاقمندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به سایت http://bineshemotahar.ir مراجعه کنند.

وی به آثار بی‌بدیل و ارزشمند شهید آیت‌الله مطهری اشاره کرد و افزود: پس از سال‌ها همچنان پویایی در آثار این شهید موج می‌زند و جوانان و دانشجویان و طلاب می‌توانند با مطالعه این آثار پاسخ سوالات خود را بیابند و مطالعه آن ضروری است.

کریمی با بیان اینکه فراگیران پیش از شروع کلاس، هر هفته به مدت یک ساعت و نیم به مباحثه در قالب گروه‌های 5 الی 6 نفره می‌پردازند، اضافه کرد: تاکنون بیش از 800 نفر از برادران و خواهران در شهرهای بیرجند، قاین، خضری، زیرکوه، سربیشه، فردوس و نهبندان در این دوره شرکت کرده‌اند که این کلاس‌ها به صورت مجزا در هر شهرستان برگزار می‌شود.

مسئول دبیرخانه استانی بینش مطهر در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این دوره به‌طور همزمان در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود، افزود: این دوره با همکاری دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی و همچنین اداره کل آموزش پرورش استان انجام می‌گیرد.

کریمی همچنین گفت: با توجه به تاکید آیت الله عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مبنی بر استفاده از ظرفیت اساتید بومی، از توان اساتید حوزه و دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی برای تدریس در این دوره‌ها استفاده شده است و همچنین طبق فرمایشات ایشان مبنی بر لزوم فراگیر شدن این سیر در مدارس علمیه و دانشگاهیان باهمکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان و رؤسای محترم دانشگاه‌ها و همچنین مسئولین نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ان‌شاءالله به زودی شاهد تاسیس کانون‌های دانشگاهی بینش مطهر در 3دانشگاه مرکز استان و مدارس علمیه خواهیم بود.

وی در همین خصوص یادآور شد: تاکنون بیش از 100 نشست کارگروه دانش‌افزایی اساتید را در سطح استان داشته‌ایم تا اساتید تسلط بیش از پیش به مباحث داشته باشند.

مسئول دبیرخانه استانی بینش مطهر در خراسان جنوبی یادآور شد: محتوای مرحله اول این دوره آموزشی از سطح یک مجموعه بینش مطهر "کتبِ بینش مطهر، آزادی انسان، آزادی بندگی، خدا در زندگی انسان، بینش و رفتار قرآنی۱" است.

انتهای پیام/4
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بینش مطهر , خراسان جنوبی