چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
جدال بزرگان در قاین |

«هروی» انصراف داد «قربانی» شرط گذاشت!

«جواد هروی» نماینده سابق قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی که پس از ناکامی در ورود مجدد به مجلس شورای اسلامی در دوره دهم، در روزهای اخیر برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم پا به میدان گذشته بود امروز طی بیانیه‌ای از انصراف خود از دور انتخابات پیش از تأیید صلاحیت‌ها خبر داد.
«هروی» انصراف داد «قربانی» شرط گذاشت!
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، با گذشت چهار روز از پایان ثبت‌نام داوطلبین نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بازار داغ اخبار و حواشی پیرامون آن ادامه دارد.
در همین راستا «جواد هروی» نماینده سابق قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی که پس از ناکامی در ورود مجدد به مجلس شورای اسلامی در دوره دهم، در روزهای اخیر برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم پا به میدان گذشته بود امروز طی بیانیه‌ای از انصراف خود از دور انتخابات، پیش از مرحله تأیید صلاحیت‌ها خبر داد.
وی در بخشی از این بیانیه درباره دلیل انصراف خود اینگونه نوشت:
اینجانب که در روزهای اخیر در پاسخ به درخواست‌های مهربانانه و اصرار مکرر شما عزیزان، این ولی‌نعمتان واقعی و بنابر احساس وظیفه و ادای دین، شرکت در انتخابات یازدهمین مجلس شورای اسلامی را بر خود فرض دانسته و با عنایت به اینکه در نص قانون صراحتاً به پست ستادی «معاون نظارت و هماهنگی معاونت امور مجلس رئیس جمهور» به عنوان مصادیق مشمول قانون عیناً اشاره نشده است، اقدام به ثبت‌نام نمودم.
لیکن به منظور رفع هرگونه شبهه احتمالی و در اجرای تبصره یک ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی (موضوع تعیین پست مقامات همطراز مشمول قانون)، از سازمان اداری و استخدامی کشور به عنوان مرجع قانونی، کتباً استعلام به عمل آمد، که با توجه به نظریه حقوقی آن سازمان و التزام اینجانب به مبانی اخلاقی و قانونمداری، تکلیف از دوش اینجانب ساقط می‌گردد.
در مقابل حجت‌الاسلام «موسی قربانی» دیگر داوطلب شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که سابقه چهار دوره نمایندگی مردم قاینات و زیرکوه را در کارنامه خود دارد در واکنش به انصراف «جواد هروی» در صفحه اینستاگرامی خود در مطلبی با عنوان "یک پیشنهاد جذاب برای بعضی و نگران‌کننده برای دیگران" نوشت: 
آقای هروی در یک اقدام تأمل‌برانگیز چهار روز پس از ثبت نام، از ادامه رقابت انصراف داد، به همین بهانه اینجانب نیز به دو شرط آمادگی خود را برای کناره‌گیری اعلام می‌کنم.
شرط اول اینکه بزرگان منطقه با نامزدهای باقیمانده مذاکره کنند، و همگی تعهدِ دارای تضمین بدهند که در صورت رأی‌آوری برای توسعه منطقه از توان همه چهره‌های ملی و توانمند استفاده نمایند.
تأکید می‌کنم تعهدِ دارای تضمین، نه مانند تعهدات برخی از نمایندگان که وقتی به مجلس رسیدند زیر همه چیز زدند.
شرط دوم انصراف آقای امینی است آن هم به این دلیل که راه برای رقابت چهره‌های تازه‌نفس باز شود و با توجه به شرط اولی که گفتم قطعاً از پیشنهادات سازنده و همکاری ایشان نیز استفاده خواهد شد، پس ایشان هم مثل من نباید در صورتی که از توان وی استفاده شود نباید نگرانی داشته باشد.
با توجه به دو شرط فوق اینجانب که هیچ انگیزه شخصی ندارم و تنها دغدغه من ارزش‌های نظام و منافع و حقوق مردم است با طیب خاطر انصراف می‌دهم، این یک پیشنهاد منصفانه است دوستان زود قضاوت نکنید در صورت تحقق شرائط فوق بدون نگرانی قابل عمل است.
 
گفتنی است حضور کهنه‌سیاسیون قاین همچون حسین امینی، حجت‌الاسلام موسی قربانی، رضا بهزادیان و جواد هروی جهت ثبت‌نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، واکنش بسیاری از فعالان سیاسی استان و منطقه را در برداشته به طوری که عده‌ای از آن‌ها با ابراز نگرانی از حضور افراد مذکور، ورود آن‌ها به عرصه انتخابات در حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه را سبب ایجاد دوقطبی‌های کاذب گذشته و عدم امکان حضور جوانان تحول‌خواه دانسته‌ و به کنایه حضور این رقیبان سیاسی دیرینه برای تصاحب صندلی سبز بهارستان را «گروه مرگ» یا «جدال بزرگان در قاین» نامیده‌‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۲۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انتخابات , خراسان جنوبی , مجلس