چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
مدیرکل کمیته‌امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی:

۶۰ طرح خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی اجرایی شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی از اجرای ۶۰ طرح خورشیدی توسط مددجویان این نهاد از ابتدای سال جاری خبر داد.
۶۰ طرح خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی اجرایی شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، رضا سلم‌آبادی اجرای نیروگاه های خورشیدی و تولید انرژی پاک را از ویژه برنامه های کمیته امداد دانست و اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوای خراسان جنوبی، بهترین ظرفیت برای احداث نیروگاه هاه های خورشیدی در این منطقه وجود دارد.

وی با بیان اینکه انرژی پاک برای آینده و کشور مقرون به صرفه است، افزود: در شرایط جوی خراسان جنوبی در ۳۲۰ روز از سال تابش مستقیم خورشید است که این امر فرصت مناسبی را برای تولید انرژی خورشیدی مهیا می کند.

سلم‌آبادی با بیان اینکه در سال جاری قریب به ۶۰ طرح نیروگاه خورشیدی در بین مددجویان این نهاد اجرایی شده است، افزود: به هر طرح ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: در برآوردهای اولیه به این نتیجه رسیدیم که در سال اول اجرای طرح میزان قسطی که توسط مددجو پرداخت می شود، از میزان تولید برق بیشتر است.

سلم‌آبادی با بیان اینکه با رایزنی های انجام شده در سال جاری به هر اجراکننده طرح پنج میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود، گفت: دو میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای اجرای ۴۰۰ طرح به استان ابلاغ شده است.

بنا به گفته وی ۴۰۰ نیروگاه خورشیدی تا پایان سال آینده در خراسان جنوبی اجرایی می شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , اشتغال , نیروگاه خورشیدی , خراسان جنوبی