معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:

رسانه‌ها به دنبال فرهنگ‌سازی مدیریت پسماند باشند

22 آذر 1398 ساعت 10:05

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: رسانه‌ها به دنبال فرهنگ‌سازی مدیریت پسماند و زباله بین مردم باشند و این مهم باید مورد توجه ویژه مسؤولان هم باشد.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سید کمال‌الدین میرجعفریان در نشست کارگروه مدیریت پسماند خراسان جنوبی افزود: مدیریت پسماند با توجه به ارتباط مستقیم با سلامت و بهداشت مردم باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.
وی یادآور شد: از محیط زیست به عنوان متولی اصلی بحث مدیریت  پسماند انتظار می‌رود، موضوعاتی را که در این خصوص به صورت صریح در قانون مطرح شده، پیگیری کرده و میزان پایبندی دستگاه‌های متولی به اجرای آن را رصد کند.
وی گفت: مصوبات کارگروه به تنهایی مشکلات را مرتفع نمی‌کند و باید در این زمینه  اقدام عملی از سوی دستگاه های مربوطه صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: باید تلاش شود هر ماه به صورت منظم، اقدامات دستگاه‌ها در این خصوص به دبیرخانه کارگروه مدیریت پسماند در استان گزارش شود.
وی افزود: منابع طبیعی کشور می‌بایست در بحث بودجه، میزان اعتبارات  مورد نظر در خصوص مدیریت پسماند را در نظر بگیرد و یا از طریق ارائه تسهیلات آن را مرتفع کند.
میرجعفریان خاطر نشان کرد: موضوعاتی از قبیل پسماند، با دستور به جایی نمی‌رسد و باید تلاش کرد از طریق مراجع  ذیصلاح کشوری نظیر سازمان برنامه و بودجه و مجلس، ردیف بودجه خاصی برای استان در این خصوص در نظر گرفت.
وی همچنین به طرح تفکیک زباله در مبدا اشاره کرد و افزود: با شروع طرح تفکیک زباله از مبدا و نهادینه شدن آن توسط شهروندان، گامی بلندی در مدیریت پسماند برداشته خواهد شد که البته باید در این خصوص نیز فرهنگ سازی کافی صورت گیرد.
وی از دفتر امور شهری استانداری خواست با برگزاری نشست‌های مشترک با شهرستان‌ها، برنامه سال 1399 را تنظیم و تدوین کنند.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 24945

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/24945/رسانه-ها-دنبال-فرهنگ-سازی-مدیریت-پسماند-باشند

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir