شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی تاکیدکرد:

مردم لحظه آخر بلیط نگیرند/ افزایش پروازهای استان، مورد پیگیری است

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی اظهارداشت: هرچند ممکن است برای فرودگاه بیرجند تقاضای بیشتر از حال حاضر وجود نداشته باشد، اما همچنان برای افزایش پروازها پیگیری‌های زیادی با ایرلاین‌ها صورت می‌گیرد.
مردم لحظه آخر بلیط نگیرند/ افزایش پروازهای استان، مورد پیگیری است
 
هادی سلامی، مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی درگفتگو با خبرنگار خراسان‌تایم باتوجه به مشکلات پروازی استان، علت کنسل شدن پرواز شرکت آتا را مقطعی و به مدت یک هفته اعلام کرد وافزود: این پرواز همچنان از ابتدا تا انتهای فصول در روزهای یکشنبه وچهارشنبه از مسیر بیرجند به تهران و بالعکس برقرار خواهدبود.

وی مهم‌ترین علت کنسلی پرواز را از سوی ناوگان، جهت تامین قطعات هواپیمایی دانست که بامشکلاتی مواجه است و اظهارداشت: زمانی‌که  هواپیما از رده خارج شود اولین کاری که انجام می‌گیرد، باطل کردن مسیر پروازی است چون قادر به تامین جایگزین آن نیستند. علاوه براین، یک هواپیما مختص فرودگاه بیرجند یا یک شهر نیست و در طول روز ممکن است۸ تا۶ مسیر پروازی تعریف شده داشته‌باشد؛  از این رو لگ پروازی با بیشترین صندلی‌های فروخته‌شده، دراولویت شرکت‌های هواپیمایی قرارگرفته و لگ پروازی با فروش کم، کنسل می‌گردد.

وی درادامه تصریح کرد: از آنجایی که با کمبود هواپیما درکشور مواجه هستیم و تقاضای پرواز در همه نقاط کشور وجود دارد، ازمردم عزیز و همچنین ادارات تقاضا داریم برای پروازهایشان ازقبل برنامه‌ریزی کنند تا زودتر نسبت به تهیه بلیط اقدام نمایند؛ چرا که استقبال زیاد یک پرواز باعث می‌شود در اولویت شرکت‌های هواپیمایی قرارگرفته و با باطل شدن آن مسیر مواجه نشویم.

سلامی خاطرنشان کرد: برای توسعه ترمینال داخلی، درسال گذشته ۴۱۵۰مترمربع طراحی و ۱۹میلیاردتومان اعتبار به آن اختصاص یافت که هم‌اکنون درحال ساخت است. پیش‌بینی می‌شود تکمیل این ترمینال حدود ۳۰میلیاردتومان هزینه داشته باشد که درحال حاضر ۲۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌است و طی برنامه زمانبندی شده درنیمه دوم سال۱۳۹۹ تامین و به بهره‌برداری خواهدرسید. بدین ترتیب ظرفیت ترمینال فرودگاه بیرجند به ظرفیتی سه برابر وضع موجود افزایش خواهدیافت و این باعث استفاده چندجهتی هم به صورت ترمینال داخلی و هم ترمینال خارجی خواهدشد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی اظهارداشت: هرچند ممکن است برای فرودگاه بیرجند تقاضای بیشتر از حال حاضر وجود نداشته باشد، اما همچنان برای افزایش پروازها پیگیری‌های زیادی با ایرلاین‌ها صورت می‌گیرد.
 
وی هدف تمام برنامه‌های خود را خدمت‌رسانی برای رفاه مردم و مسافرین عنوان کرد و افزود: در این زمینه اقدامات زیادی صورت گرفته که در مقایسه با سال‌های قبل به وضوح پیداست؛ ساخت بلوارها، فضای سبز، فضاسازی جلوی ترمینال، ساخت پارکینگ‌های مسقف، تامین مسائل امنیتی و... ازجمله این خدمات می‌باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۵۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , پرواز , فرودگاه , خراسان جنوبی , سلامی