شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷

فروش ۱.۳ میلیاردی محصولات هنرمندان کشور در نمایشگاه سراسری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با اشاره به برپایی چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی خراسان‌جنوبی و میزان فروش در این نمایشگاه، گفت: فروش صنایع دستی صنعتگران کشور در این نمایشگاه به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسید.
فروش ۱.۳ میلیاردی محصولات هنرمندان کشور در نمایشگاه سراسری
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسن رمضانی اظهار داشت: چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی خراسان‌جنوبی از  13 تا 18 آذرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی بیرجند برپا شد.

وی تبیین کرد: چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی خراسان‌جنوبی با 204 غرفه شامل 95 غرفه مربوط به هنرمندان استان خراسان‌جنوبی، 65 غرفه مربوط به هنرمندان سایر استان‌ها و 44 غرفه مربوط به دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه صنایع دستی برپا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی از حضور هنرمندان 30 استان کشور در این نمایشگاه خبر داد و تصریح کرد: فروش صنایع دستی صنعتگران کشور در نمایشگاه سراسری صنایع دستی در بیرجند به یک میلیارد و 300 میلیون تومان رسید.

رمضانی با تأکید بر اینکه این میزان فروش فقط فروش صنایع دستی بوده و فروش 20 غرفه سوغات محاسبه نشده است، تصریح کرد: بیشترین فروش صنایع دستی مربوط به بافته‌های داری استان خراسان‌شمالی و پیکرتراشی استان مرکزی بوده است.

وی تصریح کرد: فروش صنایع دستی خراسان‌جنوبی در غرفه‌های برپاشده 550 میلیون تومان بوده که بیشترین فروش صنایع دستی استان به حوله‌بافی و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی اختصاص دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با یادآوری اینکه سال گذشته در نمایشگاه صنایع دستی 11 میلیارد ریال فروش داشته‌ایم، تصریح کرد: امسال با توجه به افزایش غرفه‌ها و حضور بیشتر استان‌ها، مردم استقبال بیشتری از این نمایشگاه کردند به‌طوری که بیشترین فروش در استان، مربوط به شهرستان بیرجند است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , میراث فرهنگی , گردشگری , صنایع دستی