يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی خبرداد:

تشدید بازرسی‌ و نظارت بر بازار در آستانه شب یلدا/ روند نزولی شکایات مردمی در سامانه124

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی از تشدید بازرسی‌ و نظارت بر بازار در آستانه شب یلدا خبرداد و گفت: طرح نظارتی ویژه شب یلدا از فردا در استان اجرا خواهدشد.
تشدید بازرسی‌ و نظارت بر بازار در آستانه شب یلدا/ روند نزولی شکایات مردمی در سامانه124
 
علی تهوری، معاون بازرسی و حمایت ازمصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی صبح امروز درنشست خبری اظهارداشت: روز بعد از طرح جامع سوخت و باتوجه به ضرورت کنترل بازار، طرح نظارت بر تنظیم بازار کالا و خدمات در استان به اجرا درآمد.

وی افزود: هماهنگی‌های لازم با اتاق اصناف، بسیج اصناف و تعزیرات حکومتی انجام شده و گشت‌های مشترک صبح و عصر در سطح شهر انجام می‌شود.

تهوری ادامه داد: ۳ ایستگاه ثابت بازرسی مرکز استان در میادین ابوذر، امام(ره) و مصلی مستقر شده‌است. به طور متوسط روزانه۵۴۳ مورد گزارش مردمی در سامانه124 داشتیم که روند آن رو به کاهش است و درحال حاضر به تعداد حدود ۱۶۰ تماس در روز رسیده‌است.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: طرح نظارتی ویژه شب یلدا از فردا در استان اجرا خواهدشد.

تهوری با اشاره به اینکه تخلفات گزارش شده مربوط به عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور و تقلب بوده‌است، اظهارداشت: بیشترین میزان تخلفات توسط واحدهای صنفی خوار و بارفروشی، صیفی‌جات، نان، لوازم خانگی، پوشاک و لاستیک صورت گرفته‌است.

وی به تشدید بازرسی‌ها در آستانه شب یلدا اشاره کرد و گفت: در این ایام، تقاضای برخی از کالاها همچون میوه، آجیل و شیرینی افزایش می‌یابد، لذا در همین راستا نظارت بر بازار نیز افزایش خواهدیافت.

 وی افزود: در مرکز استان، 15 تیم گشت بازرسی و نظارت را انجام می‌دهد و تعداد آن در شهرستان‌ها براساس تعداد واحدهای صنفی برنامه‌ریزی خواهدشد.

تهوری از کسب رتبه اول سازمان صمت خراسان‌جنوبی در پاسخگویی به مردم استان خبرداد و گفت: درحال حاضر، پویش مردمی تحت عنوان "بدون قیمت نخریم" در کشور ایجاد شده‌است و برحسب آن، مردم کالایی که قیمت آن درج نشده‌باشد را خریداری نخواهندکرد.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صنعت , اصناف , سازمان صمت