يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
فرماندار بیرجند:

۲ داوطلب انتخابات مجلس یازدهم در بیرجند انصراف دادند

فرماندار بیرجند گفت: ۴۰ داوطلب نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه «بیرجند، درمیان و خوسف» ثبت‌نام کردند که تاکنون ۲ نفر از این تعداد انصراف داده‌اند.
۲ داوطلب انتخابات مجلس یازدهم در بیرجند انصراف دادند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، علی ناصری روز یکشنبه در دومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان خراسان جنوبی که به ریاست رییس کل دادگستری استان برگزار شد، افزود: در ارتباط با جرایم انتخاباتی تا این لحظه مصادیقی را نداشتیم و عمده جرم از فصل تبلیغات به بعد اتفاق می‌افتد.

وی تاکید کرد: در این زمان از فرایند انتخابات هیچ گونه تبلیغاتی له یا علیه کسی نباید صورت گیرد.
رییس ستاد انتخابات شهرستان بیرجند گفت: در ارتباط با رصد فضای مجازی یکسری اظهارنظرها در ارتباط با ادعای یکی از افراد در انتخابات دوره قبل مجلس شورای اسلامی به وجود آمد که با توجه به تعیین نظر سازمان امور اداری و استخدامی کشور در همان دوره جای بازگو کردن نداشت.

وی اظهار داشت: برخی مقامات به خاطر شغلی که در کشور دارند از شرکت در انتخابات محروم هستند مگر اینکه ۶ ماه قبل استعفا داده باشند یا اینکه شغل همطراز داشته باشند اما بحثی که در بیرجند توسط یکی از نامزدهای انتخابات دوره قبل مطرح شد در همان زمان پاسخ قانونی را گرفت و مطرح کردن آن جایگاهی نداشت.
ناصری افزود: چگونگی تبلیغات مبنای بسیاری از تخلفات انتخاباتی است و باید در قانون به صراحت عنوان شود.

وی بیان کرد: در جایی استفاده از هر نوع پلاکارد و پوستر از طرف نامزدها ممنوع شده به جز انتشار تراکت و زندگی‌نامه در سایز ۲۰ در ۱۵ و در جایی برای ابعاد، تغییر نظر وجود دارد که لازم است ابعاد تعیین تا جلوی تخلفات گرفته شود.

فرماندار بیرجند گفت: طبق قانون دیوار نویسی، افشای نظر مقامات، فریب مردم با عکس شخصیت‌ها، تبلیغ علیه نامزدها، هتک حرمت، پاره کردن عکس نامزدها در مهلت قانونی، انجام هر گونه تبلیغات خارج از مهلت قانونی و اختلال و بر هم زدن سخنرانی‌های قانونی نامزدها جرم محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: در ارتباط با ستادهای انتخاباتی هر نامزد حق برقراری یک ستاد در هر منطقه شهرداری را دارد و امسال مانند سال‌های گذشته استقرار ستادها در قسمتی از خیابان‌هایی که مشکلات ترافیکی ایجاد می‌کند ممنوع و قبل از استقرار به نامزدها اعلام خواهد شد.
ناصری از محدودیت استقرار ستاد در قسمت‌هایی از خیابان‌های جمهوری و مدرس خبر داد و گفت: امیدواریم با رعایت نکات مد نظر انتخاباتی، رقابت سالم و حضور حداکثری را شاهد باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , انتخابات , مجلس