يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹

شعب رسیدگی به جرائم انتخاباتی در حوزه‌های قضائی شکل گرفته است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: شعب رسیدگی به جرائم انتخاباتی در حوزه‌های قضائی خراسان جنوبی شکل گرفته است.
شعب رسیدگی به جرائم انتخاباتی در حوزه‌های قضائی شکل گرفته است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام یدالله وحدانی‌نیا صبح یکشنبه در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی‌ خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در اجرای ماده ۶۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ستاد پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی تشکیل و اقداماتی صورت گرفته است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: کار ستاد دخالت در امور اجرایی انتخابات نیست بلکه هدف هماهنگی‌های لازم و تعامل بین دستگاه‌های ذی ربط برای پیشگیری از جرائم انتخاباتی است.
وحدانی‌نیا ادامه‌داد: در حوزه‌های قضائی، امور مرتبط با انتخابات جهت پیشگیری از وقوع جرم رصد و پایش می‌شود.
وی افزود: با توجه به سیاست‌های دستگاه‌های قضایی در هر حوزه قضایی در دادسرا و محاکم شعب خاصی برای رسیدگی به موقع و با دقت به جرائم احتمالی انتخاباتی تشکیل شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی‌گفت: گاه نیروهای مسلح در زمینه تشویق مردم به شرکت در انتخابات فعالیت می‌کنند، که ممانعت ندارد اما کار در زمینه له یا علیه یک داوطلب توسط نیروهای مسلح یک جرم انتخاباتی است.
وحدانی‌نیا اظهارکرد: بهتر است سازمان قضائی نیروهای مسلح خراسان‌جنوبی در زمینه رسیدگی به جرائم احتمالی در این زمینه شعب خاصی را در نظر بگیرند.
علیرضا آیینه‌دار، مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه بیان‌کرد: در ایام انتخابات در فضای مجازی شاهد فعالیت له یا علیه یک کاندیدا بوده‌ایم که متأسفانه گاه توسط هواداران داوطلبان صورت می‌گیرد.
وی ادامه‌داد: پیش بینی ما بر این است که در انتخابات سال جاری در برخی مناطق استان حجم زیادی از تخریب‌ها و ادعای افشاگری‌ها را در فضای مجازی را داشته باشیم که باید ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی در این زمینه تدابیری را بیندیشد.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی در تبلیغات منحصر به یک جناح و حزب خاصی نیست، افزود: نهایت تلاش ما در رسانه بر این است که با همه شرایط مردم مشارکت در انتخابات باشکوه باشد.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۶۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , انتخابات , مجلس