يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵

پیش‌بینی برداشت یک میلیون شاخه گل از نرگس‌زارهای «طبس»

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس با اشاره به برداشت گل نرگس در این شهرستان، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال یک میلیون و 100 هزار شاخه گل از نرگس‌زارهای این شهرستان برداشت شود.
پیش‌بینی برداشت یک میلیون شاخه گل از نرگس‌زارهای «طبس»
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، داوود بخشایی با اشاره به آغاز برداشت گل نرگس، اظهار داشت: عملیات برداشت گل نرگس از سطح 12 هکتار از نرگس‌زارهای طبس از نیمه دوم آذر ماه شروع شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کشاورزان مشغول برداشت این محصول هستند تا محصولات خودشان را وارد بازار فروش کنند، بیان داشت: برداشت گل نرگس در این منطقه تا فروردین‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس روستا‌های کریت، پیرحاجات، ازمیغان، خرو و شهر طبس را از مناطق عمده کاشت و پرورش گل نرگس در این شهرستان اعلام و مطرح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار شاخه گل از نرگس‌زارهای این شهرستان برداشت شود.
 بخشایی با بیان اینکه گل‌های نرگس شهرستان طبس علاوه بر مصرف داخل شهرستان و استان خراسان‌جنوبی به استان‌های تهران، خراسان‌رضوی و یزد ارسال می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به کیفیت مناسب این محصول به نظر می‌رسد تولیدکنندگان بتوانند با قیمت مناسب محصول خود را به‌فروش برسانند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گل نرگس , طبس , خراسان جنوبی