يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶

تشدید مجازات عدم اعلام موجودی انبارها/ ثبت ۴۹۳۸ انبار در سامانه

مسئول نظارت بر خدمات سازمان صمت خراسان جنوبی از ثبت اطلاعات چهار هزار و ۹۳۸ انبار در سامانه جامع انبارها خبر داد و گفت: برای الزام به ثبت موجودی انبار ها مجازات‌ها تشدید شده است.
تشدید مجازات عدم اعلام موجودی انبارها/ ثبت ۴۹۳۸ انبار در سامانه
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایمبه نقل از مهر، علی کاووسی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از سال ۹۷ تمامی صاحبان انبارها موظف به ثبت اطلاعات و موجودی کالای خود در سامانه جامع انبارها شده اند.
وی با اشاره به اینکه در شهریور ماه ۹۸ نزدیک به ۱۰ قلم کالا مشمول ثبت در این سامانه شدند، بیان کرد: این کالاها شامل برنج، گندم، شکر، چای، کنجاله سویا، جو، ذرت، لاستیک، کاغذ چاپ و تحریر روزنامه، روغن موتور می شود.
مسئول نظارت بر خدمات عمومی و نیمه دولتی سازمان صمت خراسان جنوبی با بیان اینکه با توجه به اهمیت موضوع و اینکه صاحبان ملزم به ثبت اطلاعات موجودی انبار ها شوند، مجازات‌ها در این زمینه تشدید شده است، بیان داشت: با دستورالعمل جدید چنانچه اطلاعات موجودی انباری در سامانه ثبت نشده باشد ظن بر قاچاق و مجازات آن سنگین تر خواهد بود.
 کاووسی با تأکید بر اینکه این موضوع در حال حاضر در اولویت کار سازمان قرار گرفته و به صورت ویژه رصد می‌شود، اضافه کرد: البته کالاهای قاچاقی که در انبارها و سردخانه ها موجود باشد، با وجود ثبت در سامانه باز هم به عنوان کالای قاچاق خواهد بود.
وی از ثبت چهار و ۹۳۸ انبار در این سامانه خبر داد و گفت: تاکنون صحت سنجی هزار و ۷۰۰ واحد از انبارها انجام شده است.
مسئول نظارت بر خدمات عمومی و نیمه دولتی سازمان صمت خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین تاکنون ۲۴ هزار حوالی رسید در سامانه جامع انبار های استان به ثبت رسیده است.
کاووسی بیان کرد: همچنین با دستورالعمل جدید مرجع رسیدگی به پرونده های تخلف در این حوزه تعزیرات حکومتی نخواهد بود و پرونده‌های تشکیل شده به شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز ارسال خواهند شد.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون پرونده ای در زمینه احتکار نداشته‌ایم، بیان کرد: پرونده‌های تشکیل شده بیشتر مربوط به عدم درج موجودی کالا بوده که در این خصوص تاکنون پرونده سه انبار بزرگ در حوزه لاستیک به دلیل عدم اعلام موجودی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۹۷۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صنعت , تعزیرات حکومتی , سازمان صمت