دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸

موفق‌ترین تشکل در تمدن‌سازی اسلامی، هیئت‌های مذهبی هستند

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه موفق ترین تشکل در تمدن سازی اسلامی هیئت های مذهبی هستند، گفت: هیئت مقبولیت اجتماعی داشته و مورد اعتماد مردم است.
موفق‌ترین تشکل در تمدن‌سازی اسلامی، هیئت‌های مذهبی هستند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت الاسلام احمد رضایی صبح دوشنبه در انتخابات شورای هیئت‌های مذهبی استان اظهار داشت: کار شما یک باقی الصالحاتی است که برای همیشه از انسان باقی می‌ماند.
وی بیان کرد: کسی که هیئت دار خوبی بوده، چه کسانی که در فضای فیزیکی هیئت و چه در فضای معنوی و فکری کار کرده اند اگرچه بعد از مرگ شاید به ظاهر در بین مردم نباشند اما همیشه ماندگار و زنده هستند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه این قبیل کارها مورد پذیرش اهل بیت (ع) قرار می‌گیرد، عنوان داشت: هر کس وارد این دستگاه شود اهل بیت (ع) او را انتخاب کرده که این بالاترین ارزش است.
رضایی با بیان اینکه در کنار این خلوص و برنامه‌ها برنامه ریزی لازم است، بیان داشت: اگر بخواهیم به عنوان یک مداح، مسئول و مدیر هیئت موفق شویم باید بتوانیم منابع انسانی خود را مدیریت کنیم.

هیئت‌های مذهبی یکی از عوامل مهم حفظ شیعه هستند
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کمی ترین و کیفی ترین منابع انسانی در اختیار مسئول هیئت قرار دارد، افزود: همایشی به قدرت همایش عاشورا و تاسوعا نیست که شما مدیر، مداح و مسئول آن هستید.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر پول هم بدهید شاید نتوانید جمعیتی همانند این همایش دور هم جمع کنید، گفت: اما در مراسم عاشورا و تاسوعا حتی خود مردم پول هم می‌دهند و در این همایش بزرگ شیعه حضور می‌یابند.
رضایی با تأکید بر اینکه یکی از عوامل مهم حفظ و نگهداری شیعه هیئت‌های مذهبی هستند، افزود: امام (ره) برای پیروزی انقلاب از ظرفیت این منبع بزرگ مردمی استفاده کرد و در اوایل پیروزی انقلاب برای اینکه این سرمایه انسانی ماندگار شود امام بسیج و جهاد سازندگی، کمیته انقلاب اسلامی را شکل داد.
وی به تأکید امام (ره) و مقام معظم رهبری در ارتباط با تمدن سازی اسلامی اشاره کرد و گفت: موفق ترین تشکل در تمدن سازی اسلامی همین هیئت‌های مذهبی هستند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر تشکلی قوی‌تر و توانمندتر از تشکل هیئت‌های مذهبی نداریم، بیان کرد: تشکل زیادی در کشور وجود دارد اما هیئت مقبولیت اجتماعی داشته و مورد اعتماد مردم است و لذا موفق خواهیم شد.

هیئت‌های مذهبی امروز حکم یک درمانگاه را دارند
رضایی اضافه کرد: هیئت مذهبی در عرصه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و هم فردی کارکرد دارد چراکه خدمات هیئت‌های مذهبی خدمات بدون منت است.
وی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی امروز حکم یک درمانگاه را دارند و از خیلی از آسیب‌های جسمی و روحی و روانی جلوگیری می‌کنند، عنوان داشت: خیلی از مردم برای درمان درد روح، روان و حتی جسم خود متوسل به هیئت می‌شوند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم اولویت بندی در برنامه‌های هیئت، بیان داشت: باید نیاز مخاطب و جامعه را شناسایی کنیم و بر اساس آن اولویت بندی انجام شود.
رضایی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مهم امروز مقام معظم رهبری مباحث خانواده است، بیان کرد: در حوزه سبک زندگی و نظام خانواده نه تنها عقب هستیم بلکه به دشمن باخته ایم.
وی همچنین به آمار بالای طلاق در جامعه و استان اشاره کرد و گفت: باید در هیئت‌ها تیم سازی و کادرسازی انجام شود و کمیته‌هایی در حوزه خانواده فکری در هیئت‌ها شکل بدهیم که نه تنها برای تأمین جهیزیه زوج‌های جوان بلکه برای جهاز فکر و اندیشه هم برنامه داشته باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۰۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , سازمان تبلیغات اسلامی , انتخابات