پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۴

وزارت ورزش و جوانان نمی‌تواند به تنهایی متولی ورزش همگانی باشد

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان نمی‌تواند به تنهایی متولی ورزش همگانی باشد گفت: توسعه زیرساخت‌ها در مکان‌هایی مانند بوستان‌ها و مکان‌های ورزشی و خانه‌های روستایی از مهمترین برنامه‌ها است.
وزارت ورزش و جوانان نمی‌تواند به تنهایی متولی ورزش همگانی باشد
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدعبدالحمید احمدی در بازدید از دفتر هیئت پزشکی ورزشی خراسان جنوبی اظهار داشت: رضایت‌مندی و خدمات یکی از مهمترین ملاک‌های فیزیوتراپی هیئت پزشکی ورزشی است و احساس مسئولیت‌ها رضایت‌مندی مردم را به همراه دارد. 
مدیرکل دفتر ورزش‌های همگانی وزارت ورزش جوانان همچنین در بازدید از زورخانه امیر عرب اظهار داشت: تا پایان امسال 29 طرح نیمه تمام ورزشی و تجهیز 50 خانه ورزش روستایی در خراسان جنوبی محقق می‌شود. 
احمدی از اختصاص 100 میلیون تومان برای تجهیز خانه‌های ورزش روستایی خراسان جنوبی خبر داد و افزود: به‌زودی برای حمایت از هیئت‌های همگانی کمک‌های مالی ابلاغ می‌شود. 
وی مهمترین اولویت ورزش کشور را ارتقا سلامت جسمی و روحی جامعه با توسعه ورزش‌های همگانی دانست و بیان کرد: باید در قالب برنامه توسعه ورزش همگانی برای آگاهی بخشی و ایجاد انگیزه بیشتر زی ساخت لازم فراهم شود.
مدیرکل دفتر ورزش‌های همگانی وزارت ورزش جوانان تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌ها در مکان‌هایی از جمله بوستان‌ها، مکان‌های ورزشی، زمین چمن مصنوعی و خانه روستایی از برنامه‌های وزارتخانه است که در این راه از ظرفیت سایر ارگان‌ها از جمله آموزش و پرورش، نیروهای مسلح و دانشگاه‌ها باید استفاده کرد. 
وی ادامه داد: برنامه طرح فجر تا نوروز در خراسان جنوبی با هدف توسعه ورزش همگانی برگزار می‌شود که با اجرای آن راهبرد ورزش همگانی چشم‌انداز امیدوار کننده‌ای برای استان دارد. 
احمدی، توسعه ورزش همگانی را نیاز مبرم جامعه امروز دانست و افزود: شرایط زندگی فعلی مردم و کم تحرکی در روستاها ضرورت توسعه ورزش همگانی را دو چندان کرده است. 
رئیس هیئت پزشکی ورزشی خراسان جنوبی نیز گفت: امسال  و سال گذشته به 140 نفر ورزشکار آسیب‌دیده خدمت ارائه دادیم. 
خامسان افزود: در این راستا 160 میلیون تومان پرداخت هزینه‌های ورزشکاران آسیب‌دیده پرداخت شده و 2 هزار و 750 مسابقات آقایان و یک هزار و 820 مسابقات بانوان را پوشش دادیم. 
وی یادآور شد: در دوره‌های امداد کمک‌های اولیه و آسیب‌های ورزشی 120 نفر آموزش دیده‌اند. 
رئیس هیئت پزشکی ورزشی خراسان جنوبی از صدور حدود 500 گواهی سلامت برای مسابقات المپیادها خبر داد و عنوان کرد: روزانه بالغ بر 100 نفر از این مرکز خدمت می‌گیرند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۱۶۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش همگانی , خراسان جنوبی , ورزش