شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶

«چاه‌طالب‌مختاری» سرایان رکورددار بارندگی‌ها/ پیش‌بینی کاهش دما تا ۲۰ درجه زیر صفر

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی با اشاره به میزان بارندگی‌های 24 ساعت گذشته، گفت: بیشترین میزان بارندگی با 34 میلی‌متر مربوط به چاه‌طالب‌مختاری سرایان است.
«چاه‌طالب‌مختاری» سرایان رکورددار بارندگی‌ها/ پیش‌بینی کاهش دما تا ۲۰ درجه زیر صفر
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، جواد نخعی به شرایط جوی استان طی 24 ساعت آینده اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به الگوی نقشه‌های هواشناسی، سامانه بارشی تا عصر روز یکشنبه در استان فعال خواهد بود.
وی بیان داشت: در برخی مناطق میزان بارش‌ها تا 60 میلی‌متر هم پیش‌بینی می‌شود و بارش سنگین باران و برف در مناطق مرتفع احتمال تگرگ، رگبار و رعد و برق، وزش تندباد و تشکیل مه نیز پدیده قالب در اغلب نقاط استان است.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه از امروز تا عصر روز یکشنبه بارش متوسط تا سنگین برف به‌خصوص در نیمه‌ شرقی و شمالی استان و اختلال در تردد قابل پیش‌بینی است، تصریح کرد: با عبور سامانه بارشی از منطقه، کاهش شدید دما از امشب در استان آغاز و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت و در برخی نقاط استان انتظار داریم دمای هوا به 20 درجه سانتی‌گراد زیر صفر برسد.

نخعی با اشاره به میزان بارندگی‌های 24 ساعت گذشته، اعلام کرد: بیشترین میزان بارندگی با 34 میلی‌متر مربوط به چاه‌طالب‌مختاری سرایان و پس از آن محمدآباد پسکوه قاین با 30 میلی‌متر وچاهداشی نهبندان با 27 میلی‌متر گزارش شده است.
وی ادامه داد: میزان باران گزارش شده از انارستانک فردوس 24 میلی‌متر، قاین22 میلی‌متر، نهبندان و کریمو 20 میلی‌متر، سه‌قلعه و آیسک 18 میلی‌متر، خضری، نوغاب حاجی‌آباد و سرایان 15 میلی‌متر، مهوید فردوس و ماهمیران خوسف 14 میلی‌متر، رقه 11 میلی‌متر، و طاهرآباد فردوس10 میلی‌متر بوده است.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی بیان داشت: همچنین میزان باران گزارش شده از دهسلم، فتح‌آباد فردوس، فردوس و باغستان 9 میلی‌متر، عشق‌آباد طبس و کلاته راویج شش میلی‌متر، بشرویه پنج میلی‌متر، گزیک و بیرجند سه میلی‌متر، طبس دو میلی‌متر و اسدیه هم یک میلی متر گزارش شده است.
نخعی خاطرنشان کرد: همچنین هم‌اکنون بارش برف در شهرستان‌های قاین، سربیشه و برخی مناطق روستایی درمیان گزارش شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۲۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , بارندگی‌ , هواشناسی