سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۸
کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی خبرداد:

تداوم سرما و یخبندان در خراسان جنوبی

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی امشب (سه‌شنبه) ضمن کاهش ابر و رطوبت، سرما و یخبندان شبانه تشدید می‌شود و تا اوایل هفته آینده این شرایط در منطقه ماندگار خواهد بود.
تداوم سرما و یخبندان در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، جواد نخعی گفت: فردا (چهارشنبه) در شهرستان‌های بیرجند، فردوس، سرایان، خوسف، زیرکوه، نهبندان، بشرویه و طبس کمینه‌ دما سه تا پنج درجه و در شهرستان‌های سربیشه، قاینات و درمیان کمینه‌ دما یک تا ۲ درجه کاهش می‌یابد.
  
وی گفت: از روز جمعه تا شنبه(۲۸ دی) اغلب مناطق استان خراسان جنوبی 2 تا 3درجه کاهش دما را شاهد خواهندبود.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه طی امروز تا جمعه افزایش ابر در استان قابل پیش‌بینی است، اضافه کرد: همچنین از اواخر پنجشنبه شب تا روز جمعه در مناطق شمال شرقی از جمله زیرکوه، قاینات و درمیان بارش خفیف تا ملایم برف پیش‌بینی می‌شود.  
 
وی اظهار داشت: در این شرایط دمایی افزایش مصرف حامل‌های انرژی و احتمال خسارت به تاسیسات آبی وجود دارد که توصیه می‌شود مصرف بهینه انرژی در بخش صنعتی، اداری و خانگی و تامین سوخت برای سالن‌های پرورشی از جمله گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها در نظر گرفته شود.

نخعی گفت: صبح امروز(سه‌شنبه) شهرهای سربیشه و قاین با کمینه‌ دمای ۱۶ درجه سلسیوس زیر صفر در جایگاه سوم سردترین ایستگاه‌های کشور قرار گرفتند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۲۷۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , بارندگی‌ , هواشناسی