پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۷

جهادگران خراسان جنوبی به یاری سیل‌زدگان سیستان می‌شتابند

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یک کامیون آرد به مناطق سیل‌زده ارسال شده است، گفت: بررسی و جمع‌بندی واحدهای مسکونی تخریبی و تعمیری نیز در حال انجام است که پس از مشخص شدن، در صورت توافق در زمینه کمک به ساخت و مرمت منازل نیز همکاری لازم صورت می‌گیرد.
جهادگران خراسان جنوبی به یاری سیل‌زدگان سیستان می‌شتابند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مهدی هنری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به سیل اخیر به همراه سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی، سردار سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور و زهرایی، مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور از مناطق سیل‌زده در شهرستان چابهار و سرباز بازدید کردیم.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: بعد از بازدید و جمع‌بندی از وضعیت منطقه قرارگاه پشتیبانی از سپاه سیستان و بلوچستان تشکیل شد و با توجه به اینکه سپاه خراسان‌جنوبی وکرمان به عنوان استان معین سیستان و بلوچستان مشخص شده، کمک‌های مردم استان از طریق این قرارگاه با اولویت و تقسیم‌بندی روستاها به دست سیل‌زدگان خواهد رسید.
به گزارش ایسنا، هنری ادامه ‌داد: با توجه به آسیب‌ جدی به راه‌های روستایی، پل‌ها و قطع ارتباط زمینی برخی از روستاها تعدادی از دستگاه‌ها و ماشین آلات سنگین استان نیز به منطقه اعزام می‌شود.
وی افزود: با توجه به حضور بیش از 3500 نفر از جهادگران در منطقه و مشارکت فعال مردم این روستاها فعلاً نیازی به اعزام گروه‌های جهادی جدید نیست و در صورت نیاز قرارگاه پس از فروکش کردن کامل آب جهادگران استان اعزام می‌شوند.
هنری گفت: جمع‌آوری کمک‌های مردم نوع دوست خراسان‌جنوبی از روز گذشته توسط رده‌های مختلف بسیج و سپاه آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون یک کامیون آرد به منطقه سیل‌زده ارسال شده است، افزود: در زمینه کمک‌های غیر نقدی نیز اقلام خوراکی مانند برنج، روغن، حبوبات، قند و چای، کنسرو و آب معدنی و همچنین مواردی چون پتو و کاپشن در اولویت است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یک کامیون پتو و وسایل گرمایشی و خوراکی نیز آماده ارسال می‌باشد، یادآور شد: هم استانی‌های عزیز می‌توانند کمک‌های خود را به شماره حساب ۵۸۹۲-۱۰۱۲-۱۴۴۸-۵۲۰۹ به نام حوادث غیر مترقبه سازمان بسیج ارسال کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۲۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , سیل , امدادرسانی , سیستان و بلوچستان , سپاه