پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد:

گام موفق بهزیستی برای خوداشتغالی مددجویان

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در 9 ماهه ابتدای امسال ۴۰۰ نفر بابت خوداشتغالی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که ۳۰۰ نفر تاکنون موفق به دریافت وام شده و بقیه در حال تکمیل پرونده بانک هستند.
گام موفق بهزیستی برای خوداشتغالی مددجویان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، علی عرب‌نژاد مبلغ وام کل معرفی‌شدگان بابت اشتغال مددجویی و توانخواهان را 14 میلیارد تومان و مبلغ پرداختی به متقاضیان را تاکنون بیش از 11 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این وام‌ها تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال برای هر نفر تا پایان سال به 700 متقاضی پرداخت می‌شود که متقاضیان خوداشتغالی باید به ادارات بهزیستی استان مراجعهکرده و مدارک لازم را ارائه کنند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین نوع دیگری از اشتغال توسط بهزیستی استان اجرا می‌شود که مراکز حرفه‌آموزی و کارگاه‌های تولیدی حمایتی  هستند که در این راستا، ۱۲ مرکز حرفه‌آموزی و چهار کارگاه تولیدی حمایتی در استان فعال هستند.

عرب نژاد بیان کرد: ۱۱۵ نفر از توانخواهان در کارگاه‌های تولیدی حمایتی مشغول به کار بوده و مبلغ 5 میلیون و ۴۲۰ هزار ریال به ازای هر توانخواه بهزیستی پرداخت شده که این مبلغ اکنون به ۶ میلیون و ۶۲۰ هزار ریال افزایش یافته است.

وی افزود: همچنین در مراکز آموزشی و حرفه‌آموزی 685 نفر خدمات دریافت می‌کنند و برای هر توانخواه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان یارانه توسط بهزیستی به این مراکز پرداخت می‌شود.

عرب نژاد یادآور شد: کارفرمایانی که افراد دارای معلولیت را به کارگیری کنند، به ازای هر نفر 500 میلیون ریال و تا سقف 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای پنج نفر پرداخت می‌شود که این امر نیز در کنار پرداخت حق بیمه مددجویان و توانجویان بهزیستی از حمایت‌های بهزیستی در راستای اشتغال پایدار جامعه هدف است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۲۸۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , بهزیستی