سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۶

هشدار پلیس راه خراسان جنوبی در زمینه لغزندگی برخی محور‌های خراسان جنوبی

پلیس راه خراسان جنوبی در زمینه لغزندگی و وجود مه غلیظ در برخی محور‌های خراسان جنوبی هشدار داد.
هشدار پلیس راه خراسان جنوبی در زمینه لغزندگی برخی محور‌های خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، بارش رحمت الهی از ابتدای هفته در استان آغاز شده و در حال حال نیز ادامه دارد که در این راستا در برخی محورهای استان مه غلیظ تشکیل شده و برخی محورها نیز لغزنده است و رانندگان باید احتیاط کنند.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی در این باره اظهار داشت: در حال حاضر محور‌های قاین بیرجند، قاین گناباد و محورهای شهرستان‌های زیرکوه و سرایان به دلیل بارندگی لغزنده است.

سرهنگ علیرضا رضایی با بیان اینکه محور‌های فردوس گناباد، فردوس بجستان و فردوس بشرویه به دلیل بارش برف لغزنده هستند بیان کرد: رانندگان موارد لازم را رعایت و احتیاط کامل کنند.
وی از رانندگان خواست ضمن رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب، تجهیزات زمستانه نیز به همراه داشته باشند.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر تمام محور‌های مواصلاتی استان باز و تردد به صورت عادی و روان است افزود: رانندگان به دلیل شرایط جوی ناپایدار قبل از سفر از وضعیت جاده‌ها و هوا مطلع شوند و با سرعت مجاز حرکت کنند.

بارش باران و برف در خراسان جنوبی ادامه دارد
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه بارش باران و برف در خراسان جنوبی طی امشب تا فردا به نهبندان، سربیشه و درمیان محدود می‌شود گفت: علاوه بر این 3 شهرستان در برخی نقاط شرقی استان نیز احتمال بارش پراکنده وجود دارد.
علیرضا خندان‌رو ادامه داد: سامانه بارشی دیگری نیز از شامگاه چهارشنبه از سمت شمال غرب خراسان جنوبی وارد استان شده و بارش‌ها مجدد آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه در اثر آن ایجاد روان آب و آبگرفتگی معابر قابل پیش بینی است ادامه داد: روز چهارشنبه نیز بارش باران برای نهبندان و بخش مرکزی بیرجند پیش‌بینی می‌شود که علاوه بر کاهش دید ناشی از تشکیل مه در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها بارش به صورت برف است.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه به جو استان خاطرنشان کرد: روز پنجشنبه تمام مناطق استان تحت تأثیر این سامانه قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۳۵۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , بارندگی‌ , هواشناسی