چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خبرداد:

سربیشه؛ حائز رتبه اول وقف در خراسان‌جنوبی

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی اظهارداشت: شهرستان سربیشه با 14 وقف در رتبه اول وقف‌های جدید امسال قرار دارد.
سربیشه؛ حائز رتبه اول وقف در خراسان‌جنوبی
 

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال تاکنون 55 وقف جدید در استان به ثبت رسیده که عمده نیت این وقف‌ها در زمینه نیازهای روز جامعه است.
حجت الاسلام اسماعیل مختاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان سربیشه با 14 وقف در رتبه اول وقف‌های جدید امسال قرار دارد.

وی عنوان کرد: وقف‌های جدید در زمینه‌های مذهبی و اجتماعی بوده که پیش از ثبت، مشاوران وقف نسبت به هدایت نیات به سوی نیازهای روز جامعه با واقفان گفت و گو می‌کنند.
وی اطعام و خدمات رسانی به زائران پاکستانی را از دیگر برنامه‌هایی عنوان کرد که محل هزینه کرد آن نیت واقفان و همچنین کمک‌های مردمی بوده و ادامه داد:96 هزار و 460 زائر پاکستانی هنگام سفر اربعین امسال در پنج موکب خراسان جنوبی پذیرایی شدند  که بالغ بر 100 میلیون تومان هزینه اطعام این زائران بوده است.

مختاری اجرای طرح پیوند آسمانی برای زوج‌های جوان را دیگر برنامه فرهنگی در راستای اجرای نیات واقفان برشمرد و گفت:از محل موقوفات مرتبط و کمک های خیرین نیز 169 نفر بهره مند شدند که جشن پیوند آسمانی آنها در جوار امامزادگان برگزار شده است.
وی گفت: برای رسیدگی به دانش آموزان محروم نیز طرح مهر تحصیلی پیش بینی شده که امسال 259 نفر با کمک نیت خیر واقفان و خیرین از مزایای آن بهره‌مند شدند.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی عنوان کرد: طرح آزادی زندانیان غیر عمد نیز از جمله طرح‌های فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی است که با بهره گیری از ظرفیت وقف 10 نفر تاکنون از بند زندان رهایی و  به آغوش خانواده بازگشتند.
وی یادآور شد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی برنامه‌های متنوع در ایام مختلف برگزار می‌شود که آرامش بهاری، ضیافت الهی، نشاط معنوی، دهه کرامت، بصیرت عاشورایی و اربعین حسینی از جمله این برنامه‌ها است.
 
مختاری تاکید کرد: در تمام این برنامه‌ها مبلغان بومی و غیر بومی متناسب با هر مناسبت به بصیرت افزایی در جوار امامزادگان پرداخته و زائران نیز از برنامه‌های مختلف این مناسبت‌ها بهره معنوی می‌برند.
وی ادامه داد: در ایام پیش رو نیز به مناسبت دهه فاطمیه برنامه‌های مختلفی پیش بینی شده که زائران بقاع متبرکه از آن بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۳۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وقف , اوقاف , خراسان جنوبی , سربیشه