چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۸
جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:

بیانیه گام دوم انقلاب سند راهبردی حرکت آینده است

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع‌مقدس گفت: بیانیه گام دوم انقلاب سند راهبردی حرکت آینده کشور است.
بیانیه گام دوم انقلاب سند راهبردی حرکت آینده است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از مهر، امیرسرتیپ دوم محمد فهمیده قاسم زاده صبح چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی اظهار کرد: آنچه برای شهید سلیمانی به وقوع پیوست در حقیقت عاقبت به خیری و سعادت حقیقی برای یک سرباز اسلام بود.
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان‌کرد: چه چیزی برای یک سرباز بالاتر از اینکه فرمانده و ولی‌فقیه رضایت خود را از او اعلام کند و عاقبت او را یک ایام‌الله بداند.

موشک‌باران عین الاسد سیلی محکمی در برابر قلدری استکبار جهانی بود
فهمیده با اشاره به سیلی محکم سپاه پاسداران به آمریکا در موشک‌باران عین الاسد گفت: بعد از جنگ جهانی دوم برای اولین بار در تاریخ، استکبار جهانی چنین پاسخ محکمی در برابر زورگویی و قلدری خود دریافت کرد.
وی با تأکید بر درس‌آموزی از حماسه آفرینی‌های دفاع مقدس اظهار کرد: امام (ره) بعد از انقلاب اسلامی به ارتش وجهه مردمی و اسلامی دادند و بر حفظ آن در راستای دفاع از کشور تأکید داشتند.
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان‌کرد: تشکیل سپاه پاسداران و بسیج مردمی از دیگر اقدامات امام قبل از شروع جنگ تحمیلی بود که همه این موارد و سیاست‌های حکیمانه امام (ره) در حفظ ارتش در دوران دفاع مقدس اهمیت خود را نشان داد.
فهمیده با تأکید بر اینکه بعد از فتح خرمشهر خیلی از کشورها برای پایان جنگ اصرار داشتند، ادامه داد: ولی در آن زمان هنوز خیلی از نقاط کشور در دست دشمن بود و باید او را عقب می‌راندیم.
وی افزود: فرهنگ جهادی از مهمترین درس‌های دفاع مقدس است که امروزه در خیلی از کشورهای اسلامی طرفدار پیدا کرده است.

فرهنگ جهادی راه حل مشکلات کنونی کشور است
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس با اشاره به اینکه فرهنگ جهادی راه حل مشکلات کنونی کشور است، بیان‌کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب نیز رهبر انقلاب اسلامی بر این ترویج فرهنگ جهادی تأکید کردند.
فهمیده با تأکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب سند راهبردی حرکت آینده ما است، ادامه‌داد: امروزه با پشتیبانی مردم نیروهای مسلح در اوج اقتدار و آمادگی هستند.
وی افزود: انتظار ما این است که چون دوران دفاع مقدس همگی نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جلوگیری از فراموشی و تحریف آن احساس مسئولیت داشته باشیم.
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یادآور شد: در حال حاضر ۱۵ استان موزه دفاع مقدس دارد و در دهه فجر سال جاری در ۱۰ استان نیز کار موزه دفاع مقدس انجام می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۳۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دفاع مقدس , بیانیه گام دوم انقلاب