پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶

لزوم کاهش۲۰ درصدی مصرف انرژی برای جلوگیری از قطعی برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی از مردم خواست تا با کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق و گاز از قطعی برق در دو هفته آینده جلوگیری کنند.
لزوم کاهش۲۰ درصدی مصرف انرژی برای جلوگیری از قطعی برق
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مهدی دادگر اظهار داشت: با توجه به پیش بینی‌های جوی مبنی بر کاهش دمای هوا و وقوع یخبندان شاهد مصرف بی سابقه مصرف گاز و انواع انرژی در سطح کشور هستیم.
وی بیان کرد: از این رو به دلیل محدودیت در تأمین سوخت نیروگاه‌ها از مردم درخواست داریم به منظور جلوگیری از قطعی برق نسبت به کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق و گاز از امروز تا دو هفته آینده همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بخش عمده ای سوخت نیروگاهای کشور از گاز طبیعی تأمین می‌شود، بیان داشت: بنابراین با مصرف صحیح برق می‌توان در مصرف گاز نیز صرفه جویی کرد.
دادگر با تأکید بر عدم استفاده از وسایل برقی پر مصرف در زمان اوج مصرف برق، گفت: استفاده از وسایل برقی پر مصرف از جمله اتو، جاروبرقی، ماشین لباسشویی و سایر لوازم برقی تأثیر زیادی در افزایش مصرف برق دارد.

به گفته وی ساعات اوج مصرف بار در زمستان را پنج بعد از ظهر الی ۱۰ شب اعلام شده است.
خاموش کردن لامپ اضافی و خودداری از استفاده همزمان وسایل برقی از دیگر توصیه‌های مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی به منظور کاهش مصرف برق بود.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۳۷۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نیروگاه , برق