پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵

۲۲ بهمن‌ماه؛ اعلام اسامی نهایی نامزدهای انتخاباتی/ پیش‌بینی ۶۷۷ شعبه اخذ رأی در استان

در حال حاضر هیأت نظارت اسامی تأیید صلاحیت شده‌‌ها را اعلام کرده و اسامی نهایی نامزدهای انتخابات مجلس ۲۲ بهمن‌ماه اعلام می‌شود.
۲۲ بهمن‌ماه؛ اعلام اسامی نهایی نامزدهای انتخاباتی/ پیش‌بینی ۶۷۷ شعبه اخذ رأی در استان
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه امسال همزمان با سراسر کشور برای چهار حوزه انتخابیه خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.
روند نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه ۱۰ آذرماه امسال در فرمانداری‌های حوزه انتخابیه و ستاد انتخابات کشور آغاز و تا پایان روز ۱۶ آذرماه ادامه داشت.
برای چهار حوزه انتخابیه استان خراسان‌جنوبی شامل «بیرجند، درمیان و خوسف»، «قاینات و زیرکوه»، «نهبندان و سربیشه» و «فردوس، طبس، سرایان و بشرویه» ۱۲۷ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد هفت داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان انصراف خود را اعلام کردند.

پس از اتمام فرآیند ثبت‌نام بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت‌های اجرایی از ۱۷ تا ۲۶ آذرماه فرمانداران مکلف بودند به افرادی که رد صلاحیت شدند به‌صورت محرمانه اعلام و این افراد در صورتی که اعتراض داشته باشند تا چهار روز مهلت داشتند شکایت خود را به هیأت اجرایی اعلام و هیأت‌های نظارت نیز از دوم تا ۲۱ دی‌ماه فرصت رسیدگی به شکایات را داشتند.
از مجموع ۱۲۷ نفر ۳۴ نفر معادل ۳۰ درصد رد صلاحیت شدند، ۲۹ نفر معادل ۲۵ درصد صلاحیت آنان احراز نشد، ۱۳ نفر نیز در این مدت انصراف داده و ۵۱ نفر معادل ۴۵ درصد تأیید صلاحیت شدند.
افرادی که صلاحیت آنان تأیید نشده از ۲۲ دی‌ماه به مدت پنج روز از ساعت هشت تا ۱۶ می‌توانستند شکایت احتمالی خود را به هیأت نظارت استان مستقر در فرمانداری بیرجند یا در تهران به نشانی بزرگراه بسیج، بلوار هجرت، مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی تحویل دهند.

در حال حاضر، هیأت نظارت، اسامی تأیید صلاحیت شده‌‌ها را اعلام کرده و اسامی نهایی ۲۲ بهمن‌ماه اعلام می‌شود و با توجه به اینکه برخی نامزدها اعتراض خود را اعلام  کردند امکان تغییر شرایط تا اعلام قطعی اسامی وجود دارد.
همچنین براساس قانون، افرادی که تمایل دارند حوزه انتخابیه خود را تغییر دهند تا 15 روز قبل از برگزاری انتخابات باید به حوزه‌ای که ثبت‌نام را انجام داده‌اند، مراجعه کرده و نسبت به این تغییر و جابجایی اقدام کنند.
در این دوره از انتخابات تعداد ۶۷۷ شعبه اخذ رأی در سطح استان پیش‌بینی شده که ۳۳۶ شعبه سیار و ۳۴۱ شعبه به‌صورت ثابت خواهند بود و تمام شعب ثابت اخذ رأی استان تحت پوشش مخابراتی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۳۷۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انتخابات , خراسان جنوبی , مجلس