شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۴

هفتمین محموله امدادی خراسان جنوبی به مناطق سیل‌زده سیستان ارسال شد

هفتمین محموله امدادی خراسان جنوبی به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان شامل ۱۰ تن آرد، چهار تن قند، دو تن مربا، دو تن مواد شوینده، دو تن مرغ و دیگر مواد خوراکی است.
هفتمین محموله امدادی خراسان جنوبی به مناطق سیل‌زده سیستان ارسال شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، بنا بر اعلام جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی هفتمین محموله امدادی خراسان جنوبی صبح امروز به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در این باره اظهار داشت: این محموله شامل 10 تن آرد، چهار تن قند، دو تن مربا، دو تن مواد شوینده، دو تن مرغ و دیگر مواد خوراکی است.
محمدرحیم شهریاری با بیان اینکه این کمک‌ها با یک دستگاه تریلی و یک کامیونت به مقصد سیستان و بلوچستان بارگیری و ارسال شد گفت: این کالاها به همت کارخانجات شهرک صنعتی بیرجند تهیه شده است.
وی ارزش ریالی این اقلام را  یک میلیارد 200 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: تاکنون بالغ بر 12 میلیارد ریال کمک‌های امدادی با همکاری خیرین و هلال احمر از خراسان جنوبی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: از این میزان 11 میلیارد ریال مربوط به کمک‌های غیری نقدی و یک میلیارد و 160 میلیون ریال مربوط به کمک‌های نقدی بوده است.
شهریاری عنوان کرد: چادر، پتو، زیرانداز، مواد غذایی، آب معدنی، مواد شوینده، البسه و غیره از جمله کمک‌های غیرنقدی هلال احمر و خیرین به مناطق سیل زده بوده است.
وی با بیان اینکه شعب هلال احمر و خانه‌های هلال در سراسر شهرستان‌های استان آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم خراسان جنوبی است اظهار داشت: شماره حساب 99999 و کد دستوری # 112 * از دیگر راه‌ها برای واریز کمک‌های نقدی است.

اعزام  4 دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری خراسان جنوبی به مناطق سیل زده  استان سیستان و بلوچستان
 اسدالله جلال زاده سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی اعلام کرد: با توجه به کمبود ماشین آلات راهداری به منظور بازگشایی معابر و راهها استان سیستان و بلوچستان بر اثر سیل اخیر  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی تعداد 4 دستگاه  ماشین الات راهداری به این استان اعزام کرد. 
وی ادامه داد: این دستگاه‌ها شامل بلدوزر -لودر -کمرشکن و کفی(از هر کدام یکدستگاه) به همراه انندگان مربوطه جهت امداد سانی و بازسازی راههای مواصلاتی تخریب شده ناشی از سیل اخیر از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی به استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) اعزام شدند.
جلال زاده سرپرست راهداری و حمل  و نقل جاده ای خراسان جنوبی ادامه داد: در زمان شرایط بحرانی وظیفه همگانی بوده که نسبت به کمک رسانی به  هموطنان همتی مضاعف انجام دهند.
وی خاطر نشان کرد: مجموعه راهداری وحمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی با تجهیزات  ماشین آلات آمادگی کامل برای ورود به بحران ها را دارد و با توجه به وسعت استان و بارندگی ها نیازمند افزایش ماشین آلات راهداری سنگین برای انجام عملیات در زمان بحران است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۳۹۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , هلال‌ احمر , سیستان و بلوچستان ، امدادرسانی ، سیل