يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۸

نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی افتتاح شد

همزمان با دومین روز دهه فجر نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی در بیرجند گشایش یافت که تا پایان دهه فجر دایر است.
نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی افتتاح شد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خراسان جنوبی در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: هدف از این نمایشگاه معرفی بهتر محصولات و نمایش دستاوردهای زنان عشایر و روستایی خرااسن جنوبی است.
ابوالفضل فرج زاده  با بیان اینکه  این نمایشگاه در دو نوبت صبح و عصر باز است افزود: نمایشگاه برای بازدید علاقه‌مندان از ساعت 8 تا 13 و عصر ساعت 17 تا 21  دایر است.
وی ادامه داد: هشت غرفه عرضه و فروش محصولات صنایع دستی، کشاورزی و تولیدات عشایر و روستائیان در نمایشگاه پیش‌بینی شده است. 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خراسان جنوبی با اشاره به حضور شرکت کنندگان از سراسر استان افزود: امیدواریم در این فرصت محصولات و توانمندی‌های روستاییان و عشایر بهتر به جامعه معرفی شود.
فرج‌زاده یادآور شد: تاکنون بیش از 40 هزار بیمه شده فعال، عضو صندوق بیمه اجتماعی عشایر و روستاییان خراسان جنوبی هستند.
وی با بیان اینکه یک هزار و 900  نفر از این افراد بازنشسته شده‌اند  ادامه داد:  یک هزار و 800 نفر مستمری فوتی و 150 از کارافتاده زیرپوشش این صندوق هستند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خراسان جنوبی یادآور شد: از زمان تاسیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر در سال 1384 در خراسان جنوبی تاکنون 42 درصد جمعیت مشمول، جذب صندوق بیمه کشاورزی و روستایی شده‌اند.

یک میلیون و 70 هزار نفر بیمه شده فعال صندوق بیمه  عشایر و روستایی هستند
نائب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور نیز در این جلسه با بیان اینکه بیمه شدگان فعال این صندوق در کل کشور یک میلیون و 70 هزار نفر هستند افزود: 700 هزار نفر یک یا دو نوبت بیمه پراخت کرده اما بعد مدتی رها کرده‌ اند.
مسعود هنردوست یادآور شد: 110 هزار نفر بازنشستگی بیش از موعد داشته‌ایم و 50 هزار فوتی در کشور رخ داده است.  
وی اختیاری بودن این بیمه را از مزایای آن عنوان کرد و افزود: بیمه گذار تنها 5 درصد حق بیمه را پرداخت می‌کند و دوبرابر آن را دولت به عنوان کارفرما برعهده می‌گیرد. 
نائب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور با اشاره به اینکه این بیمه داری 8 سطح است ادامه داد: در سطح یک بیمه گذار با 600 هزار تومان و سطح هشت با یک میلیون و 500 تومان بازنشست می‌شود. 
هنردوست اظهار داشت: با تصویب مجلس شورای اسلامی کسانی که 65 سال سن و 10 سال پرداختی بیمه داشته باشند می‌توانند خود را بازنشسته کنند.
وی با بیان اینکه امیدواریم حداکثر تا پایان سال 99 شاهد پوشش کامل روستاییان و عشایر جامعه هدف در کشور باشیم و افزود: در این راستا اطلاع رسانی خانه به خانه جامعه هدف در کنار استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در برنامه است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۴۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌ تایم , بازنشستگی , نمایشگاه , دهه فجر