دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸

سینماهای خراسان‌جنوبی رنگ می‌گیرد/ صرف ۸میلیارد ریال برای بهسازی

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از بهسازی دو سینما در قاین و بیرجند تا پایان سال جاری خبر داد.
سینماهای خراسان‌جنوبی رنگ می‌گیرد/ صرف ۸میلیارد ریال برای بهسازی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، سیدعلی زمزم با اشاره به وضعیت سینماهای استان بیان کرد: در حال حاضر چهار سینما در سطح استان فعال است.
وی با بیان اینکه در برخی از شهرستان‌ها سالن‌هایی را مجهز کرده ایم تا امکان استفاده از شرایط سینما فراهم باشد، افزود: با احتساب این سالن‌ها هفت سینما در استان وجود دارد.
زمزم بیان کرد: مالکیت سینما فردوس با آموزش و پرورش بوده بنابراین فعلاً تعطیل است اما برای راه اندازی مجدد یا انتقال سینما به مکان دیگری تلاش می‌کنیم.

وی از بهسازی برخی سینماهای استان خبر داد و افزود: با توجه به قدمت بالای سینماهای استان، در سال جاری دو سینما در بیرجند و قاین در حال بهسازی است.
وی ادامه داد: تغییر دکوراسیون داخلی، تغییر صندلی و کف سازی، شیب بندی، نمای بیرونی و سرویس بهداشتی سینما فردوسی بیرجند از جمله برنامه‌های در دست اجرا است.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: امید است تا پایان سال جاری سینما فردوسی بیرجند به بهره برداری مجدد برسد.

وی قدمت این سینما را قریب به ۵۰ سال عنوان کرد و افزود: بیش از ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل مختلف برای بهسازی این سینما پیش بینی شده است.
زمزم با بیان اینکه عملیات بهسازی سینمای قاین از نیمه بهمن ماه سال جاری آغاز می‌شود، اظهار کرد: امید است بهسازی این سینما هم تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در مجموع برای بهسازی این دو سینما بیش از هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۴۹۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سینما , بیرجند , قائن