سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹

سرایان به قطب گردشگری تبدیل می شود/توسعه کشت و فرآوری زعفران

استاندار خراسان جنوبی گفت: زمینه تبدیل شدن سرایان به قطب گردشگری وجود داشته که یکی از اولویت های مسئولان، توجه به این بخش است.
سرایان به قطب گردشگری تبدیل می شود/توسعه کشت و فرآوری زعفران
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدصادق معتمدیان ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح پارک زعفرانیه سرایان بیان کرد: توجه به مناطق استراتژیک و مرزی در برنامه‌های توسعه خراسان جنوبی همواره مورد توجه مسئولان بوده است.
وی بیان کرد: در این راستا ستادی مبنی بر رفع محرومیت‌های مناطق کم برخوردار تشکیل شده که اقدامات خوبی در این ستاد انجام شده است.
معتمدیان با بیان اینکه در حال حاضر در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، گفت: تمام جبهه استکبار در برابر مانع شدن صدور انقلاب اسلامی و وارد کردن فشار بر مردم قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه یکی از راهبردهای دشمن ایجاد فاصله بین مردم و نظام است، اظهار کرد: علی رغم تمام این مشکلات به دلیل مقاومت ملت، تمام ظرفیت مردمی برای عبور از این شرایط دشوار پای کار آمده است.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی علی رغم تمام محرومیت‌ها، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالایی دارد که برای استفاده از این پتانسیل‌ها و توسعه استان تلاش می‌کنیم.
وی با بیان اینکه شهرستان سرایان در برخی شاخص‌ها عقب ماندگی‌هایی دارد، افزود: این شهرستان ظرفیت‌های زیادی در بخش کشاورزی داشته به گونه‌ای که زمینه توسعه کشت زعفران و فرآوری این محصول به خوبی فراهم است.
معتمدیان فرآوری محصولات ارزشمند از جمله طرح‌هایی بوده که مورد توجه است، افزود: زمینه تبدیل شدن سرایان به قطب گردشگری وجود داشته که یکی از اولویت‌ها، توجه به این بخش است.
وی با بیان اینکه با توجه به اقلیم استان و محدودیت‌های آبی، احداث گلخانه از اولویت‌ها بوده است، گفت: تا پایان دولت قریب به هزار هکتار گلخانه در استان احداث می‌شود که از این میزان ۱۵۰ هکتار سهم سرایان است.
استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: در زمینه عمران شهری و زیرساخت‌های عمومی در مرحله اول، ۲۰۰ میلیارد ریال بین شهرداری‌ها توزیع شده و مراحل بعدی اعتبارات خوبی خواهیم داد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۵۵۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , گردشگری , سرایان , دهه فجر , زعفران